LŚ: Amerykanie nadal niepokonani

Reprezentanci Polski nie zdołali pokonać rywali w meczu rewanżowym. Amerykanie nadal niepokonani w I dywizji.

USA – Polska 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:17)

Spotkanie rozpoczynają reprezentanci Polski od zepsutej zagrywki Mateusza Bieńka (1:0). Troy zatrzymany przez Polski blok (2:4). Bartosz Kurek atakuje w aut (4:4). Skuteczny blok Polaków (7:8). As serwisowy Davida Smitha (11:14). Nowakowski skutecznie ze środka i to Polska prowadzi na drugiej przerwie technicznej (15:16). Mateusz Mika atakuje z drugiej linii (17:17). Punktowy blok reprezentantów USA (19:19). Aaron Russell myli się w polu serwisowym (20:21). Murphy Troy zatrzymany potrójnym blokiem (21:23). Zagrywkę psuje Piotr Nowakowski (23:24). Mateusz Bieniek kończy set efektywnym atakiem ze środka (23:25).

Drugą partię rozpoczynają Polacy od skutecznego ataku (0:1). Pomyłka Aarona Russella w polu serwisowym (1:2). Anderson uderza po skosie, zdobywając punkt dla swojej drużyny (3:3). Mateusz Mika zatrzymany pojedynczym blokiem (6:6). Polacy skutecznie kończą akcję doprowadzając do przerwy technicznej (7:8). Amerykanie atakują w aut (9:9). Kiwka Bartosza Kurka (12:11). Kubiak skutecznie na prawym ataku (15:13). Piotr Nowakowski kończy akcje ze środka (17:15). Jakub Jarosz blokowany przez rywali (20:15). Polacy psują zagrywkę (22:17). Mateusz Bieniek silnie uderza po bloku rywali (23:20). Christenson myli się w polu serwisowym (24:21). Autowy atak Amerykanów obija się o nasz blok. Gospodarze wyrównują wynik spotkania (25:23).

Trzeciego seta rozpoczynają Amerykanie (1:0). Bartosz Kurek skutecznie z prawego skrzydła (2:2). Aaron Russell kończy akcję (5:3). Michał Kubiak zatrzymany przez blok rywali (8:4). Seria zepsutych zagrywek po obu stronach (13:7). Efektywny blok Holta doprowadza do prowadzenia reprezentacji USA na drugiej przerwie technicznej (16:9). As serwisowy Andersona (19:9). Buszek zatrzymany pojedynczym blokiem (21:10). Skuteczny atak Russella (22:13). Amerykanie zdecydowanie wygrywają trzecią partię (25:15).

Smith rozpoczyna czwartego seta od błędu (0:1). Myli się w zagrywce Anderson (3:3). Holt przekracza linię przy zagrywce (4:6). Pomyłka Amerykanów daje nam prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Troy skutecznie z prawego skrzydła (10:9). Holt ze środka (13:12). Nieporozumienie po stronie Polaków wykorzystują Amerykanie i to oni prowadzą na drugiej przerwie technicznej (16:13). David Smith punktuje ze środka (18:14). Błąd w zagrywce po stronie USA (20:15). Smith punktuje bezpośrednio z zagrywki (23:15). Nieporozumienie po stronie Polaków daje szóste z rzędu zwycięstwo reprezentacji USA (25:17).

USA: Anderson, Russell, Troy, Christenson, Holt, Smith i E. Shoji (L) oraz Jaeschke, Holmes

Polska: Kurek, Nowakowski, Bieniek, Mika, Drzyzga, Kubiak i Zatorski (L) oraz Jarosz, Buszek, Łomacz, Wrona

źródło: inf.własna