Amerykanie w trzech setach pokonują Polaków i zdobywają trzecie miejsce.

USA – Polska 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

USA: Lee, Anderson, Sander, Holt, Christenson, Russell i Watten (L)

Polska: Drzyzga, Kurek, Kubiak, Mika, Nowakowski, Bieniek i  Zatorski (L) oraz Buszek, Konarski, Łomacz, Możdżonek

Anderson blokuje Kubiaka (1:0). Lee psuje zagrywkę (1:1). Polacy nerwowo rozpoczynaja spotkanie, Stephane Antiga prosi o czas (4:1). Pierwsza przerwa techniczna przy wysokim prowadzeniu Amerykanów (8:4). Christenson doskonale w rozegraniu (13:8). Biało-czerwoni nie są w stanie zablokować Andersona (18:11). Drugi czas dla trenera Antigi. Polacy zdobywaja trzy punkty z rzędu, teraz o przerwę prosi John Speraw (22:18). Russell przekracza linię trzeciego metra przy próbie ataku, chwilę później Anderson atakuje w aut (22:20). Trener Speraw wykorzystuje drugą przerwę. Lee blokuje Konarskiego, koniec seta (25:22).

Początek drugiej partii niezwykle wyrównany (5:4). Lee piekielnie mocno w ataku (10:9). Amerykanie „odskoczyli” wynikiem na chwilę przed drugą przerwą techniczną (16:12). Kubiak i Konarski prowadzą w ataku (17:16). Nie blokujemy Sandera (23:19). Świetna seria Miki w polu serwisowym (24:23). Ostatnia zagrywka jednak ląduje poza boiskiem (25:23).

Trzeci set również rozpoczyna się grą punkt za punkt (3:2). Na chwilę przed pierwszą przerwą techniczną Polacy wychodza na prowadzenie (6:7). Konarski i Buszek świetnie pracują na skrzydłach (10:12). Sander uderza nad blokiem w aut (17:20). O czas prosi trener reprezentacji USA. Polski blok wrócił do gry! (17:22). Amerykanie odrabiają straty, trener Antiga prosi o czas (21:23). Christenson i Holt blokują atak Miki (23:23). Kolejna przerwa dla Polaków. As serwisowy Sandera! (24:23). Koniec spotkania. Amerykanie wracają do domu z brązowym medalem (25:23).

źródło: inf. własna