LŚ: Iran pokonany we własnej hali!

Polacy odnieśli zwycięstwo w meczu w Teheranie, pokonując podopiecznych Slobodana Kovaca 1:3.

Iran – Polska 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 19:25)

Pierwszego seta rozpoczynają Irańczycy od skutecznego ataku ze środka (1:0). Gospodarze skutecznie wykorzystują kontrę (5:3). Mateusz Mika zostaje zablokowany. Iran prowadzi na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Bieniek punktuje ze środka (11:11). Wygrana akcja przez Polaków (13:13). Seyed myli się w polu zagrywki (17:15). Jakub Jarosz skutecznie atakuje ze skrzydła (21:19). Polacy doprowadzają do wyrównania wyniku (22:22). Irańczycy wykorzystują kontrę. Polacy przegrywają pierwszego seta (25:23).

Drugą partię rozpoczynają Polacy od dobrego ataku (0:1). Mojtaba Mirzajanpour skutecznie z lewego skrzydła (3:3). Nowakowski punktuje z krótkiej. Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Adel Gholami psuje serwis (8:10). Podwójne odbicie Maroufa (11:14). Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzą trzema punktami (13:16). Irańczycy skutecznie ze środka (15:19). Mateusz Mika trafia po prostej (17:22). Ghafour zagrywa w siatkę (19:24). Pomyłki po stronie gospodarzy i Polacy wygrywają drugiego seta (20:25).

Trzeciego seta otwierają Irańczycy od własnego błędu (0:1). Marouf psuje zagrywkę (2:4). Skuteczny atak Jakuba Jarosza daje Polakom prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (5:8). Blok Mateusza Bieńka na rywalach (9:10). Mateusz Mika punktuje z przechodzącej (11:12). Gospodarze mylą się w polu zagrywki (12:15). Polacy obijają blok rywali (14:19). Jarosz skutecznie po prostej (17:20). Michał Kubiak kończy akcję (18:22). Mateusz Mika skutecznie atakuje z prawego skrzydła. Trzeci set dla reprezentacji Polski (20:25).

Polacy rozpoczynają czwartego seta (0:1). Mateusz Bieniek blokuje rywali (1:4). Gospodarze wychodzą na prowadzenie po błędach Polaków (5:4). Irańczycy atakują w aut (7:8). Mojtaba Mirzajanpour atakuje w aut (9:12). Mahmoudi psuje zagrywkę. Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej (12:16). Mika atakuje w 4. Metr (14:19). Jarosz uderza w siatkę (17:21). Gholami skutecznie z lewego skrzydła (19:23). Jakub Jarosz blokuje gospodarzy. Wygrywamy z reprezentacją Iranu! (19:25)

Iran: Mahmoudi, Ebadipour, Marouf, Seyed ,Mirzajanpour, Gholami i Marandi (L) oraz Senobar, Ghafour, Alizadeh, Mahdavi, Ghaemi

Polska: Jarosz, Nowakowski, Bieniek, Mika, Łomacz, Kubiak i Zatorski (L) oraz Możdżonek, Drzyzga, Wrona, Buszek

Źródło: inf.własna