Reprezentacja Polski zdobyła jeden punkt w meczu z Amerykanami.

USA – Polska 3:2 (23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:9)

USA: Anderson, Russell, Troy, Christenson, Holt, Smith i E. Shoji (L) oraz Lee, Jaeschke, Holmes

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Bieniek i Zatorski (L) oraz Możdżonek, Buszek

David Smith otwiera spotkanie pewnym uderzeniem z krótkiej (1:0). Szybka odpowiedź Miki (1:1). Punktowa zagrywka Andersona (5:2). Nowakowski ze środka, po chwili Mika punktuje serwisem (5:5). Russell nie przyjmuje zagrywki Nowakowskiego (6:7). Holt skutecznie z krótkiej (10:10). Kurek wybija po bloku w aut (12:12). Anderson skutecznie z drugiej linii (15:15). Mika atakuje po antence (16:16). Kurek bezbłędnie w ataku (18:19). O czas prosi trener Speraw. Russell zablokowany! (19:21). Druga przerwa dla Amerykanów. Kubiak zdecydowanie po prostej (20:22). Christenson zagrywa po taśmie, a Polacy bez problemów kończą długą wymianę! (21:24). Drzyzga psuje zagrywkę (22:24). Podopieczni Antigi nie przyjmują zagrywki Lee (23:24). Czas dla biało-czerwonych. Druga zagrywka już się Amerykaninowi nie udaje, koniec seta! (23:25).

Bieniek ze środka (0:1). Mika atakuje po bloku w aut (1:3). Holt zagrywa w aut (3:6). Smith atakuje po taśmie (5:7). Troy skutecznie w kontrze (8:9). Kurek po bloku w aut (9:12). Polacy wygrywają długą wymianę, ale Amerykanie proszą o wideoweryfikację, która wykazuje przejście linii środkowej przez Kubiaka (14:16). Anderson kiwa nad blokiem (16:17). Kubiak zablokowany (20:20). O czas prosi trener Antiga. Buszek i Nowakowski blokują Troya (21:21). Polacy nie radzą sobie w przyjęciu (23:21). Druga przerwa dla gości. Bieniek skutecznie ze środka (24:23). Troy po skosie (25:23).

Kurek po bloku w aut (1:1). Jaeschke z lewego skrzydła (4:4). Świetna współpraca Christensona ze Smithem przynosi efekty (6:6). Nowakowski z przesuniętej krótkiej (9:10). Kurek ponownie obija amerykański blok (12:15). Czas dla gospodarzy. Troy zdecydowanie z prawego skrzydła (15:19). As serwisowy Christensona (17:21). Świetna kiwka Drzyzgi (18:23). Długa, zacięta wymiana kończy się pozytywnie dla Polaków. Wygrywamy trzecią partię! (19:25).

Kubiak atakuje w aut, niestety bez udziały bloku (1:0). As serwisowy Christensona (3:2). Kurek punktuje atakiem (7:4). Anderson z lewego skrzydła w aut (9:7). Holmes skutecznie ze środka (13:11). Świetny blok Bieńka! (16:17). Kurek atakuje po bloku w aut (18:19). Bieniek zablokowany (20:19). Lee zdecydowanie ze środka (24:22). Kurek zablokowany (25:22).

Kubiak psuje serwis (1:0). Jaeschke po bloku w aut (3:1). Nowakowski ze środka (5:3). Kubiak skutecznie z lewego skrzydła (7:5). Troy kończy kontrę (11:6). Świetna kiwka Andersona (13:7). As serwisowy Bieńka! (13:9). Holt z krótkiej (14:9). Mika atakuje w aut. Polacy proszą o wideoweryfikację. Decyzja podtrzymana, koniec spotkania! (15:9).

źródło: inf. własna