LŚ: Polacy na drugim miejscu w grupie B!

Podopieczni Stephane’a Antigi nie zdołali pokonać Amerykanów w dzisiejszym meczu. Polacy kończą fazę zasadniczą Ligii Światowej, w grupie B, na drugim miejscu.

Polska – USA 1:3 (20:25, 21:25, 25:22, 23:25)

MVP: Thomas Jaeschke

Rafał Buszek skutecznie rozpoczyna spotkanie (1:0). Jaeschke z lewego ataku (3:4). Atak Amerykanów daje im prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Przesunięta krótka Davida Lee (11:11). Sander atakuje w drugą linię. Dwupunktowe prowadzenie Amerykanów na drugiej przerwie technicznej (14:16). Bezpośredni punkt z zagrywki Mateusza Miki (17:17). Bartosz Kurek zatrzymany przez blok rywali (17:20). Skuteczny blok Amerykanów (19:23). Kiwka K. Shoji sprawia, że USA wygrywa pierwszego seta (20:25).

Polacy źle rozpoczynają drugą partię, bo od zagrywki w siatkę (0:1). Jaeschke skutecznie atakuje (2:5). Amerykanie prowadzą trzema punktami na przerwie technicznej (5:7). Amerykanie dotykają siatkę (9:11). K. Shoji serwuje w siatkę (13:14). Jaeschke punktuje z zagrywki (14:17). Sander skutecznie z lewego ataku (17:20). Troy po prostej (20:22). Piłka wpada w nasze boisko (21:23). Holmes kończy partię z przechodzącej piłki (21:25).

Mateusz Bieniek rozpoczyna trzeciego seta od skutecznego ataku ze środka (1:0). Bartosz Kurek punktuje z ataku (3:2). K. Shoji myli się w polu serwisowym (7:4). Seria zepsutych zagrywek po obu stronach (10:7). Błędy po stronie rywali dają nam punkt (13:8). Jaeschke serwuje w aut. Polacy prowadzą na drugiej przerwie technicznej (16:12). Rywale wpadają w siatkę (19:13). Jaeschke przebija się przez Polski blok (21:17). Bartosz Kurek kończy seta efektywnym atakiem z prawego skrzydła (25:22).

Amerykanie czwartego seta rozpoczynają od błędu (1:0). Bezpośredni punkt z zagrywki Mateusza Miki (3:1). Punktuje Andrzej Wrona (6:4). Troy nie trafia w boisko (9:5). Mateusz Bieniek skutecznie ze środka (12:7). Lotman serwuje w aut (15:11). Rafał Buszek punktuje z ataku (18:13). K. Shoji psuje zagrywkę (19:17). Amerykanie odrabiają straty (20:21). Polacy skutecznie w ataku (23:23). Amerykanie kończą mecz zatrzymując Polaków potrójnym blokiem (23:25).

Polska: Kurek, Wrona, Nowakowski, Mika, Drzyzga, Buszek i Zatorski (L) oraz Konarski, Łomacz, Bieniek, Szalpuk, Kubiak

USA: K. Shoji, Jaeschke, Sander, Troy, Lee, Holmes i E. Shoji (L) oraz Priddy, Lotman

źródło: inf.własna