Biało-czerwoni pokonują Włochów i awansują do półfinału Ligi Światowej!

Polska – Włochy 3:1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20)

Polska: Kubiak, Nowakowski, Kurek, Bieniek, Drzyzga, Buszek i Zatorski (L) oraz Konarski, Łomacz, Możdżonek, Mika.

Włochy: Mengozzi, Vettori, Giannelli, Lanza, Birarelli, Massari i Colaci (L) oraz Saitta, Antonov, Anzani.

â?ŹPolacy dobrze wchodzą w mecz (5:0). Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy z wysokim prowadzeniem (8:2). Włosi nie są w stanie nadrobić strat, biało-czerwoni fenomenalni w zagrywce i bloku (14:7). Set bez problemów wygrywają Polacy.

Druga partia zdecydowanie bardziej wyrównana (6:5). Wkrótce Włosi wychodzą na prowadzenie dzięki świetnej grze Vettoriego (12:15). Polakom udało się wyrównać (19:19), ale po chwili podopieczni Mauro Berruto ponownie obejmują prowadzenie (19:21). Stephane Antiga prosi o czas. Włosi mieli już dwie piłki setowe, ale ostatecznie to punktowa zagrywka Kubiaka kończy partię (27:25).

Trzecia partia od początku rozgrywa się przy prowadzeniu Włochów (5:8). Podopieczni Mauro Berruto utrzymują solidne siedem punktów przewagi (13:20). Polacy probują odrobić straty, ale ta sztuka im się nie udaje (20:25).

W czwartym secie Polacy szybko wychodzą na prowadzenie (6:4). Włosi próbują odrobić straty, co częściowo im się udaje, ponieważ nie pozwalają przeciwnikom na zwiększenie przewagi (12:10). Biało-czerwoni coraz bliżej zwycięstwa, trener Berruto prosi o czas (18:13). Polacy wygrywają spotkanie i awansują do półfinału! (25:20).