LŚ: Polacy w finale Ligii Światowej!

Biało-Czerwoni po pięciosetowym boju pokonali Jankesów 3:2. Tym samym mają zapewniony awans do finału Ligii Światowej.

Polska – USA 3:2 (19:25, 25:22, 21:25, 25:20, 15:12)

MVP: Fabian Drzyzga

Trudny początek dla USA, ale Jankesi wychodzą obronną ręką z tej akcji i to oni zdobywają pierwszy punkt (0:1). Aaron Russell zagrywa w aut (3:4). As serwisowy Amerykanów (3:8). Piotr Nowakowski myli się w polu zagrywki (6:13). Skuteczny atak Michała Kubiaka (8:14). Seria zepsutych zagrywek po obu stronach boiska (12:19). Dawid Konarski kończy atak z drugiej linii (14:21). Sander przebija się przez Polski blok (17:24). Zepsuty serwis przez Bartosza Kurka kończy pierwszego seta (19:25).

Punktowy atak Mateusza Miki rozpoczyna drugą partię (1:0). Skuteczny blok Polaków (5:2). Czteropunktowe prowadzenie Biało-Czerwonych na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Pojedynczy blok Davida Lee (9:7). Mika myli się w polu zagrywki (12:10). Amerykanie wyrównują wynik seta (15:15). Kolejna zepsuta zagrywka, tym razem przez Amerykanów (17:17). Skuteczny atak Polaków (20:19). Amerykanie popełniają błąd (23:20). Znakomity atak Bartosza Kurka w 9. metr daje nam zwycięstwo w drugim secie (25:22).

Skuteczna kiwka Mateusza Miki rozpoczyna trzeciego seta (1:0). Polacy atakują w aut (2:4). Russell punktuje z lewego ataku (3:6). Amerykanie wpadają w siatkę (6:6). Prowadzenie Amerykanów na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Russell atakuje w aut (10:8). Lee skutecznie ze środka (11:11). Smith zagrywa w aut. Prowadzimy na drugiej przerwie technicznej (16:15). David Lee myli się w polu zagrywki (19:18). Kiwka Andersona (20:22). Bartosz Kurek zostaje zablokowany (21:24). Set kończy atak Andersona (21:25).

Mateusz Bieniek rozpoczyna czwartego seta od skutecznego ataku ze środka (1:0). As serwisowy Michała Kubiaka (4:1). Mateusz Mika atakuje z prawego skrzydła (6:3). Polacy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Efektywny atak Bartosza Kurka (11:5). Amerykanie wpadają w siatkę (15:8). Sander zagrywa w siatkę (17:12). Polacy zdobywają punkt atakiem (19:16). Amerykanie zostają zablokowani (23:18). Mateusz Mika obija blok rywali (25:20).

Blok Amerykanów zatrzymuje Mateusza Mikę (0:1). Bieniek psuje zagrywkę (1:2). Mika z lewego ataku (4:3). Sander myli się w zagrywce (6:5). Holmes zagrywa w aut (9:8). Efektywny atak Bartosza Kurka (11:9). Pojedynczy blok Kubiaka (13:10). Mateusz Bieniek kończy mecz atakiem (15:12). Polacy w finale Ligii Światowej!

Polska: Kurek, Nowakowski, Bieniek, Mika, Drzyzga, Kubiak i Zatorski (L) oraz Konarski, Łomacz, Wrona, Buszek, Jarosz

USA: Anderson, Russell, Sander, Christenson, Lee, Smith i E. Shoji (L) oraz Holmes

źródło: inf.własna