LŚ: Szóste zwycięstwo Polaków!

Po emocjonującym meczu w Kazaniu lepsi okazali się Polacy, wygrywając w tie-breaku z Rosjanami. To szóste zwycięstwo podopiecznych Stephane’a Antigi nad ekipą Sbornej.

Rosja – Polska 2:3 (25:19, 21:25, 24:26, 25:20, 14:16)

Pierwszy punkt zdobywa Paweł Moroz z prawego ataku (1:0). Sawin skutecznie z lewego skrzydła (4:4). Bartosz Kurek zdobywa punkt uderzając o blok rywali (7:6). Paweł Moroz kończy akcję (10:7). Kurek psuje zagrywkę (13:9). Sawin pewnie po skosie (15:11). Łomacz myli się w polu zagrywki. Rosja prowadzi na drugiej przerwie technicznej (16:12). Mateusz Bieniek skutecznie ze środka (17:14). As serwisowy Aszczewa (19:15). Punktowa kiwka Siwożeleza (21:16). Piotrek Nowakowski kończy akcję (23:18). Pierwszy set dla Rosjan (25:19).

Drugiego seta rozpoczyna Bartosz Kurek ze skutecznego ataku (0:1). Piotr Nowakowski wyrównuje wynik atakiem z prawego skrzydła (4:4). Błędy po stronie Rosjan dają nam prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Bieniek efektywnie ze środka (9:10). Mateusz Mika punktuje z lewego skrzydła (12:15). Błędy po stronie Polski (16:18). Potężne uderzenie Moroza z lewego skrzydła (17:21). Bartosz Kurek uderza po bloku rywali w aut (19:23). Druga partia dla Polski (21:25).

Trzeciego seta rozpoczyna Mateusz Mika od nieudanego przyjęcia (1:0). Skuteczna kiwka Siwożeleza (5:1). Polacy doprowadzają do remisu (6:6). Bartosz Kurek kończy akcje (8:8). Michał Kubiak psuje zagrywkę (13:13). Udana akcja daje ekipie Polski prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (14:16). Aszczew punktuje ze środka (18:19). Polacy zdobywają punkt efektywnym blokiem (20:22). Michajłow myli się w polu zagrywki (22:24). Blok-aut w wykonaniu Michała Kubiaka daje Polakom zwycięstwo w trzeciej partii (24:26).

Czwartego seta rozpoczynają Polacy (0:1). Siwożelez skutecznie z lewego ataku (3:4). Bartosz Kurek potężnie nabija na blok Rosjan. Polacy prowadzą dwoma punktami na pierwszej przerwie technicznej (6:8). Paweł Moroz skutecznie w kontrze (10:9). Mateusz Bieniek psuje zagrywkę (13:13). Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu Rosjan (16:15). Sawin punktuje z lewego skrzydła (20:18). Czerwone kartki dla Michała Kubiaka i Pawła Moroza (23:20). Rosjanie doprowadzają do tie-breaka (25:20).

Piątego seta rozpoczyna Mateusz Bieniek (0:1). Kubiak skutecznie atakuje ze środka (2:3). Sawin uderza nad blokiem Polaków (5:4). Bartosz Kurek uderza po skosie w boisko (7:6). Mateusz Mika obija ręce rywali (9:9). Paweł Moroz myli się w polu zagrywki (11:11). Kurek mocno z lewego skrzydła (14:14). Paweł Moroz uderza piłkę w aut. Polacy wygrywają z reprezentacją Rosji! (14:16).

Rosja:  Sawin, Moroz, Aszczew, Antipkin, Sivożelez, Wolwicz, Werbow (L) oraz Spiridonow, Obmoczajew (L), Smoljar, Michajłow, Kołodinski, Ilinych

Polska: Kurek, Nowakowski, Bieniek, Mika, Łomacz, Kubiak i Zatorski (L) oraz Gacek (L), Możdżonek, Dzyzga

źródło: inf.własna