Mateusz Bieniek: Każdy z nas czuje się potrzebny w drużynie

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który jak rok temu, rozgrywany jest w Krakowie, zaczął się fantastycznie dla Biało-Czerwonych – podopieczni Vitala Heynena po dwóch dniach turnieju mają na swoim koncie dwie wygrane. Po dość jednostronnym triumfie nad Kanadyjczykami, przyszedł czas na pięciosetowy bój z podopiecznymi Laurenta Tillie.

 

Choć polskim kibicom nie brakuje powodów do zadowolenia, poziom gry Polaków w starciu z Francuzami momentami pozostawiał wiele do życzenia: – Dzisiejszy mecz z pewnością mógł się podobać publiczności, jednak w długich fragmentach gry robiliśmy wiele błędów, a nasza siatkówka chwilami nie wyglądała najlepiej. Ostatecznie udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, z czego należy się cieszyć. – skomentował środkowy reprezentacji Polski, Mateusz Bieniek.

 

Dzięki wspomnianemu zwycięstwu Biało-Czerwoni ostatniego dnia turnieju o pierwsze miejsce w Memoriale powalczą z siatkarzami Sbornej – Rosjanie są aktualnie jednym z najlepszych zespołów świata i w każdym z kolejnych turniejów to udowadniają. To z pewnością nie będzie łatwy mecz, ale dobrze jest się sprawdzić z takim przeciwnikiem. – ocenił 24-latek.

 

 

Choć do mistrzostw świata pozostały dwa tygodnie, trener Heynen wykorzystuje mecze kontrolne do eksperymentów: w spotkaniu z Francją na boisku pojawili się wszyscy przyjmujący poza Tomaszem Fornalem. Według zawodnika ZAKSy,  płynność składu ma jedynie pozytywny wpływ na pewność siebie podopiecznych belgijskiego trenera i atmosferę w drużynie: – Mamy bardzo dobrych zmienników, świetnie się uzupełniamy i myślę, że w tym tkwi siła tego zespołu – na boisku przebywa ten, który dobrze gra. Trener bez sentymentów zmienia źle grających siatkarzy, dzięki czemu w naszym zespole nie ma “świętych krów”. To bardzo motywujące dla rezerwowych, którzy cały czas czują, że muszą być gotowi do gry, bo zaraz mogą dostać swoją szansę – każdy z nas czuje się potrzebny w drużynie. – zakończył siatkarz. 

Źródło: inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *