ME juniorów : Polacy w najlepszej czwórce turnieju. Gospodarz za burtą

ME juniorów : Polacy w najlepszej czwórce turnieju. Gospodarz za burtą

Bułgaria to piaty zespół, który nie znalazł recepty na pokonanie Polaków. Biało-czerwoni po niełatwej wygranej  w trzech setach zameldowali się w dalszej fazie. W półfinale zagrają z Rosją a w drugim starciu zaprezentują się Ukraińcy oraz Włosi.

 


Juniorzy, mimo wygrania wszystkich dotychczasowych spotkań, nie mogli być jeszcze pewni awansu. Warunkiem było pokonanie gospodarzy za pełną pulę punktów.  I tak się stało, choć zwycięstwo nie przyszło  gładko.


Nerwowo po polskiej stronie było od początku spotkania, kiedy to Bułgarzy rozpoczęli od kilku pewnych akcji. W porę jednak Polacy zaczęli odrabiać straty a gra toczyła się punkt za punkt. As serwisowy najskuteczniejszego zawodnika tego meczu, Jakuba Ziobrowskiego dał sygnał aby zakończyć  pierwszą odsłonę spotkania zwycięsko do 20.


Przebieg drugiej partii  również wskazywał na zaciętą końcówkę, którą ponownie Polacy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Atak w aut  w bułgarskim wykonaniu sprawił, że  podopieczni  trenera Pawlika mogli już  teraz cieszyć się z awansu.


Obrót wydarzeń na boisku po objęciu prowadzenia w meczu nieco zniechęcił gospodarzy, którzy mimo dopingu swojej publiczności, popełniali sporo błędów. A  polscy  zawodnicy wykorzystywali niemoc rywala, punktując raz po raz (11:16) i ) (17:22). Gdy Bułgarzy posłali zagrywkę poza regulaminowe pole, stało się jasne, że  to Polska i Ukraina awansują do półfinału z tej grupy.


Bułgaria – Polska 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)


Bułgaria: Szekerdżiew, Liuckanow, Cwetanow, Manczew, Gorzdanow , Parapunow, Dramow (libero) oraz Ignatow, Mihalew, Pawlow, Jordanow


Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Woch, Rajchelt, Busch

 

 

Źródło: inf. własna / cev.lu

Fot. cev.lu 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *