ME juniorów : Polscy siatkarze zagrają o Mistrzostwo Europy z Ukrainą

ME juniorów : Polscy siatkarze zagrają o  Mistrzostwo Europy z Ukrainą

Juniorzy  potrzebowali czterech setów, by ograć Rosjan w półfinale Mistrzostw Europy. W walce o złoto zmierzą się z rewelacją turnieju Ukrainą.


 

Polacy, którzy nie przegrali jak do tej pory żadnego meczu mieli na swojej drodze niewygodnego i trudnego rywala, który awansował do półfinału zajmując drugie miejsce w grupie. 


Dwie pierwsze partie zdecydowanie były pod dyktando biało – czerwonych. Rosjanie wprawdzie obronili trzy piłki meczowe ale pierwszą partię przegrali do 23. Mocno skoncentrowani  polscy siatkarze  bardzo dobrze prowadzili grę, nie dając się doścignąć rywalowi i również drugiego seta zapisali na swoją korzyść.


Rosjanie, głównie za sprawą świetnie dysponowanego w tym fragmencie gry przyjmującego Semiszewa zdołali przedłużyć swoje szanse w meczu. Trzecią partię wyraźnie wygrali do 19. Jednak w ostatecznym rozrachunku szał radości był po stronie polskiej, gdy w  czwartej partii  skutecznie zaatakował Bartosz Kwolek ( 24:20) a Rosjanie popełnili błąd.


Przeciwnikiem naszych  siatkarzy w walce o złote medale Mistrzostw Europy Juniorów będzie zespół z Ukrainy, który niewątpliwie jest rewelacją tego turnieju. W drugi półfinałowym starciu  po tie-breaku odprawił z kwitkiem Włochów.

 


Polska – Rosja 3:1   (25:23, 25:20, 19:25, 25:22)


Składy zespołów:

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak

 

Rosja: Semiszew, Abajew, Kononow, Melnikow,  Jakowlew, Pisakrew, Malkozerow (libero) oraz Kosmin, Spodobets i Czanczikow


 

 Źródło: inf. własna / cev.lu

Fot.cev.lu

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *