ME juniorów : Złoci polscy siatkarze

ME juniorów : Złoci polscy siatkarze

Niepokonana w turnieju drużyna  biało-czerwonych  pokonała w finale Ukrainę i po 20 latach ponownie mogła świętować Mistrzostwo Europy Juniorów. Decydujące spotkanie zakończyło się wygraną młodych siatkarzy  3:1.


Początek spotkania już zapowiadał  walkę o zwycięstwo. Rewelacyjnie spisująca się w tym turnieju Ukraina  była  blisko wygrania pierwszej partii ( 22:22), gdy raz po raz punktował Andri Rohożyn. Jednak to biało-czerwoni wykorzystali  okazję, dzięki bardzo dobrej grze duetu Kochanowski – Fornal, notując wygraną w pierwszej partii do 27.


W kolejnej nie obyło się bez kłopotów. Polacy nie potrafili utrzymać prowadzenia i rywal doprowadził do wyrównania ( 16:16). Zawodnicy pod wodzą Sebastiana Pawlika już nie raz w tym turnieju udowadniali jednak, że końcówki należą do nich i wykorzystali  pierwszą piłkę setową  mocno atakując ze środka (25:21).


Już tylko jeden set dzielił biało-czerwonych od upragnionego zwycięstwa ale  Ukraińcy się nie poddali. W ich szeregach dobry fragment gry prezentował Oleg Płotnicki a po polskiej stronie brakowało precyzyjnego przyjęcia. Trzecia odsłona należała do Ukraińców, którzy wygrali ją do 21.


I to był koniec ich poczynań na boisku w Bułgarii. Bardzo zmotywowani  polscy juniorzy wyszli na ostatnią jak się okazało partię i od razu objęli pewne prowadzenie ( 6:1) i (10:3). Bez zarzutu funkcjonowały zagrywka  oraz atak i już nic nie mogło odebrać Polakom zwycięstwa.

 

Złote medale zawisły na szyjach polskich siatkarzy po 20 latach od tryumfu kadry prowadzonej wtedy przez trenera Ireneusza Mazura.


 

Polska – Ukraina 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12)


Polska: Ziobrowski, Kwolek, Fornal, Kochanowski, Kozub, Huber, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Woch.


Ukraina: Holowen, Poluian, Płotnicki, Rohożyn, Klepko, Wiecki, Kanajew (libero) oraz Stolbunow, Ostapienko.


 

Źródło: inf. własna / cev.lu

Fot. cev.lu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *