ME w siatkówce plażowej: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Kinga Kołosińska z Jagodą Gruszczyńską powalczą o czwórkę plażowych mistrzostw Europy

ME w siatkówce plażowej: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Kinga Kołosińska z Jagodą Gruszczyńską powalczą o czwórkę plażowych mistrzostw Europy

W rywalizacji mężczyzn jedynie Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem powalczą o najlepszą czwórkę rozgrywanych na Łotwie plażowych mistrzostw Europy. Z rywalizacji w II rundzie odpali bowiem mistrzowie Polski, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, kończąc rywalizację na 9.miejscu. Awans do najlepszej ósemki turnieju zapewniły sobie także Panie, Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska.

 

 

Trzeci dzień zmagań w Jurmali okazał się szczęśliwy jedynie dla jednej męskiej pary. Grzegorz Fijałek wraz z Michałem Brylem  w ćwierćfinale plażowych mistrzostw Europy pokonali 2:0 Szwajcarów,  parę Beller/Krattiger i jeszcze dziś o godzinie 17.00 czasu polskiego  powalczą o najlepszą czwórkę z Łotyszami.

Z turniejem pożegnali się natomiast aktualni mistrzowie Polski. Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem najpierw wywalczyli awans do drugiej rundy, pokonując w tie-breaku austriacki duet Kunert/Dressler, by w popołudniowej sesji trafić na wymagających rywali,  parę gospodarzy  Aleksandrs Samoilovs oraz Jānis ŠmÄ?diĹ?š. Pozostali polscy reprezentanci, Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz oraz Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak przegrali swoje pojedynki w I rundzie i zostali ostatecznie sklasyfikowani na 17.miejscu.

Z awansu do najlepszej ósemki turnieju mogą się cieszyć jedyne polskie reprezentantki. To jest jak narazie bardzo dobry turniej w wykonaniu Kingi Kołosińskiej i Jagody Gruszczyńskiej, które pokonały Rosjanki Moiseeva/Syrtseva 2:0 i walce o czwórkę ponownie spotkają z reprezentantkami Rosji, parą Birlova/Makroguzova.

Wyniki  spotkań polskich par – 18 sierpnia:

I runda:

Kantor/Łosiak – Kunert / Dressler [AUT]  2:0 (21:17, 21:15)

Rudol/Szałankiewicz – Regza/Plavins [LAT] 0:2 (20:22, 17:21)

Prudel/Kujawiak – Thiercy/Di Giantommaso [FRA]1:2 (19:21, 21:12, 9:15)

 Kołosińska/ Gruszczyńska – Driessen/Meertens [NED] 2:0 (21:6, 21:17)

 

II runda:

Fijałek/Bryl –  Beeler/Krattiger [SUI]  2:0 (21:18, 21:16)

Samoilovs/Smedins [LAT] – Kantor/Łosiak 2:1 (21:19, 19:21, 15:10)

Moiseeva/Syrtseva [RUS] – Kołosińska/Gruszczyńska 0:2 (17:21, 19;21)

 

Źródło: oprac.własne /cev.lu/BeachVolleyArea

Fot.  CEV


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *