Mecz Gwiazd 2017: Gwiazdy po raz ósmy zagrają dla Hospicjum w Szczecinie w sobotę 27 maja

Mecz Gwiazd 2017: Gwiazdy po raz ósmy zagrają dla Hospicjum w Szczecinie w sobotę 27 maja

W sobotę 27 maja wystartuje kolejna edycja siatkarskiego weekendu pod hasłem „Siatkarze dla Hospicjum”. Do Szczecina ponownie zawita plejada znakomitych sportowców, a całość kwoty, którą uda się zebrać, zasili konto Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Charytatywne wydarzenie odbędzie się  już po raz ósmy. Zanim  o godzinie 17.00 w Hali Azoty Arena rozpocznie się Mecz Gwiazd, wcześniej zaplanowano inne atrakcje.

Siatkarski turniej amatorski z udziałem 15 drużyn mieszanych rozgrywany w hali Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Tenisowej. Turniej potrwa dwa dni, a jego uroczyste rozpoczęcie z udziałem zaproszonych gości zaplanowane jest na sobotę 27 maja na godzinę 9:30. Rozgrywki zakończą się niedzielnym popołudniem.

Również w sobotę, o godzinie 11:00 wystartuje tegoroczna nowość – „Piątka z Gwiazdami ”, czyli bieg na 5 km, którego trasa przebiegać będzie wokół Arkonki. Obok zgłoszonych uczestników pobiegną również zaproszone Gwiazdy. Na mecie, na tych którym uda się pokonać wyznaczony dystans, czekać będą specjalnie na tę okazję przygotowane medale. Jak zapewniają organizatorzy, zainteresowanie biegiem było ogromne.

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni od uruchomienia zapisów zanotowaliśmy ok. 400 zgłoszeń – mówi Maciej Sośnicki, prezes Stowarzyszenia „Siatkarze dla Hospicjum” i pomysłodawca rozgrywania charytatywnych zawodów z udziałem sportowców. Środki zebrane podczas biegu zostaną przeznaczone na sfinansowanie dwutygodniowych wakacji dzieciom z Grupy Wsparcia w Żałobie.

 

O godzinie 17:00 wszystko przeniesie się do hali Azoty Arena, gdzie rozegrany zostanie ósmy już Mecz Gwiazd. Tych ostatnich jak co roku nie zabraknie.

Lista jest kompletna, mamy 30 nazwisk, połowa z nich to ludzie, którzy będą z nami po raz pierwszy.  – zapewnia Maciej Sośnicki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. siatkarze Krzysztof Ignaczak, Kuba Jarosz czy Daniel Pliński, ale także przedstawiciele innych dyscyplin jak wioślarz Marek Kolbowicz, czy skoczkowie narciarscy Maciej i Kuba Kot, których obecność podczas majowego turnieju to już niemal tradycja.

– Niewielu z tych których zapraszamy odmawia. Dla sportowców ten turniej to możliwość okazania swojego wsparcia  podopiecznym hospicjum, ale też szansa przyjemnego spędzenia czasu i świetnej zabawy – twierdzi Sośnicki.

Tej ostatniej z pewnością nie zabraknie. Zaproszeni goście nie poprzestaną bowiem  na zaprezentowaniu swoich umiejętności siatkarskich. Mając w pamięci poprzednie edycje Meczu Gwiazd można spodziewać się setów rozegranych „pół żartem pół serio”. Podczas meczu, kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Szafera będą mogli także wylicytować pamiątki, wśród których znalazły się m.in. narty przekazane przez skoczków narciarskich czy koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski.

 

W sprzedaży wciąż dostępne są bilety. Można je zakupić na stronie MECZU GWIAZD oraz AZOTY ARENA

Środki zebrane podczas najbliższego weekendu przekazane zostaną na konto szczecińskiego hospicjum i umożliwią zakup sprzętu ratującego życie. Tylko w ciągu ostatnich 8 lat wydarzenie przyniosło ponad milion złotych. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że tegoroczna edycja znacznie powiększy tę kwotę. Tutaj liczy się każda złotówka, a pomoc może nieść każdy. Dwa tygodnie temu uruchomione zostały także aukcje w serwisie allegro, na których wylicytować można koszulki czy autografy przekazane przez sportowców. Aukcje zakończą się w niedzielę 28 maja.

 

HARMONOGRAM IMPREZ SIATKARZE DLA HOSPICJUM:

 

27 maja godz 11:00 Arkonka – PIĄTKA Z GWIAZDAMI

 

27 maja godz 17:00 Azoty Arena – WIELKI MECZ GWIAZDY DLA HOSPICJUM

 

27-28 maja hala ZUT ul.Tenisowa – TURNIEJ AMATORSKI „SIATKARZE DLA

HOSPICJUM“

 

 

Źródło: inf.prasowa / siatkarzedlahospicjum.pl

Fot: logo meczgwiazd2017

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *