Mecz Gwiazd w Katowicach i oficjalne zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Pawła Zagumnego

Mecz Gwiazd w Katowicach i oficjalne zakończenie reprezentacyjnej kariery przez Pawła Zagumnego

Mecz Gwiazd w Katowicach, połączony z oficjalnym zakończeniem gry w reprezentacji przez Pawła Zagumnego, był niesamowitym siatkarskim wydarzeniem.

W katowickim Spodku pojawiły się największe siatkarskie gwiazdy, Polska drużyna miała zmierzyć się z zespołem Reszty Świata. Nie był to jednak zwykły mecz. W polskim zespole gościli m.in. Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Małgorzata Glinka, Krzysztof Ignaczak. Po przeciwnej stronie siatki występowali za to m.in. David Lee, Stephane Antiga, Marko Ivović, Ferdinando De Giorgi.


Na boisku, ku uciesze kibiców, panowała swobodna atmosfera. Siatkarze nie stronili od żartów, powodujących wybuchy śmiechu na trybunach. Wspaniała atmosfera i ogromny entuzjazm zarówno zawodników, jak i kibiców, wypełniały Spodek. Podstawą spotkania były niestandardowe zagrania, pojawianie się siatkarzy na różnych pozycjach i częste rotacje w składach.

[img title=””]media/storage/images/5ce5875.jpg[/img]


W przerwie między drugim i trzecim setem na parkiecie zagościła reprezentacja Polski juniorów, która w sobotę zdobyła tytuł Mistrza Europy w swojej kategorii wiekowej.
W trzeciej odsłonie Meczu Gwiazd na boisku zastąpiła Pawła Zagumnego jego córka, Wiktoria i wspaniałą zagrywką zdobyła kilka punktów dla polskiego zespołu. Dokonane zostało także symboliczne przyjęcie do polskiej reprezentacji Wilfredo Leona – z nim zamienił się zespołem Mariusz Wlazły. Na trybunach nie brakowało owacji i okrzyków radości. Możliwość gry w polskiej drużynie otrzymał również Jakub Ziobrowski, najlepszy atakujący turnieju juniorów w Bułgarii.


Ciekawym akcentem było wejście na trybuny części zespołu Reszty Świata, ze Stephanem Antigą na czele. Wspólnym zdjęciom z kibicami i autografom nie było końca.
Po zakończeniu spotkania Paweł Zagumny usłyszał od dwunastu tysięcy kibiców gromkie ''Sto lat'', otrzymał pamiątkową koszulkę reprezentacyjną z liczbą rozegranych spotkań w barwach biało-czerwonych (427) oraz… tortem w twarz od Michała Kubiaka.
Był to jeden z najciekawszych turniejów ostatniego czasu, pełen pozytywnych emocji i świetnej zabawy na boisku, a przed wszystkim na trybunach.

[img title=””]media/storage/images/2c2bdbf9ff.jpg[/img]

Drużyna Gwiazd Polskiej Siatkówki – Drużyna Gwiazd Światowej Siatkówki 2:1 (25:21, 25:22, 25:27)

 

Składy:


Drużyna Gwiazd Polskiej Siatkówki:

I trener Raul Lozano

II trener Ireneusz Mazur

Piotr Nowakowski

Michał Winiarski

Piotr Gruszka

Daniel Pliński

Paweł Zagumny

Bartosz Kurek

Małgorzata Glinka

Dawid Murek

Mariusz Wlazły

Łukasz Kadziewicz

Krzysztof Stelmach

Michał Kubiak

Paweł Papke

Piotr Gacek

Krzysztof Ignaczak

Marcin Możdżonek


Drużyna Gwiazd Światowej Siatkówki:

trener Władimir Alekno

Władimir Nikołow

Ferdinando De Giorgi

Wilfredo Leon

David Lee

Guillame Samica

Pavelas Selivanows

Giba

Andrea Giani

Nikola Grbić

Marko Ivović

Kathia Gamova

Stephane Antiga

Nalbert Bitencourt

Andrea Anastasi

Teodor Salparow

Srećko Lisinać

Leonardo Macias

David Fiel

inf. własna

fot. Monika Pliś

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *