XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017: Francuzi zameldowali się w Krakowie. Ostatni sprawdzian formy bez Earvina N’Gapetha

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017: Francuzi zameldowali się w Krakowie. Ostatni sprawdzian formy bez Earvina N’Gapetha

Triumfatorzy tegorocznej Ligi Światowej oraz aktualni mistrzowie Europy, reprezentacja Francji na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zameldowała się w Krakowie w 13-osobowym składzie. Do ekipy po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił Kevin Tillie. Do Krakowa nie przyjechał jedynie Earvin N’Gapeth.

Najsilniej obsadzony w historii XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to także ostatni dla Francji sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Trójkolorowi, którzy bronią tytułu wywalczonego w 2015 roku w Bułgarii, pomimo braku swojego największego bombardiera, Earvina N’Gapetha, zameldowali się w Krakowie w najsilniejszym składzie. Do gry w narodowych barwach powraca natomiast Kevin Tillie.

Dla „Trójkolorowych” będzie to drugi występ w Memoriale Wagnera. Wcześniej podopieczni trenera Laurenta Tillie rywalizowali dwa lata temu, w XIII edycji w Toruniu (2015 r.). Francuzi po wygranej z Iranem (3:0) i porażkach z Japonią (1:3) oraz Polską (2:3) zajęli wówczas III miejsce.

W piątek o 20.30 na otwarcie  podopieczni Laurenta Tillie zagrają z Biało-Czerwonymi. Sobotni rywal (godz. 18.00) to Rosjanie, by na zakończenie turnieju zmierzyć się z reprezentacją Kanady (godz. 15.00)

 

 

Skład reprezentacji Francji na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

 

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Antoine Brizard

Atakujący: Stephen Boyer, Jean Patry

Środkowi: Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff, Barthelemy Chinenyeze, Daryl Bultor

Przyjmujący: Trevor Clevenot, Julien Lyneel, Thibault Rossard

Libero: Jenia Grebennikov, Kevin Tillie

 

 

Źródło: opracowanie własne/ ffvb.org

Fot. M-volley

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *