XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017 – wielkie siatkarskie emocje już dziś w TAURON Arenie!

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017 – wielkie siatkarskie emocje już dziś w TAURON Arenie!

W dniach 11-13 sierpnia w Tauron Arenie Kraków rozegrany zostanie jeden z najbardziej prestiżowych siatkarskich turniejów towarzyskich – Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W turnieju udział wezmą cztery reprezentacje: Kanady, Polski, Rosji i Francji.

 

Polacy rozpoczną w piątek rywalizację z reprezentantami Francji, będącymi aktualnymi mistrzami Europy (godz. 20:30), by kolejnego dnia zmierzyć się z Kanadyjczykami, pod wodzą trenera Stephana Antigi (godz. 15:00) i ostatni mecz rozegrać w niedzielę z Rosjanami (godz. 18:00).

 

Podczas przedturniejowej konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Pocztowym 1 w Krakowie do TAURON Areny zapraszał Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera: Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, bo to magiczne miasto. Dlatego jesteśmy tu już kolejny rok z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera. Wielkie podziękowania składam na ręce władz miasta za fantastyczną współpracę. Wszystko jest na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że Polska wygra tegoroczny turniej, a następnie może pokona Francję i zdobędzie Mistrzostwo Europy. Zapraszam do TAURON Areny!

 

Pierwszy raz udział w turnieju będzie brał aktualny trener reprezentacji Polski, Ferdinando de Giorgi: Czego oczekuję? Dla mnie najważniejsze jest to, że poziom prezentowany przez reprezentacje, które wystąpią w tym roku w Krakowie jest bardzo wysoki. Moim zdaniem Francja jest aktualnie drużyną najlepszą. Oczekuję poważnego sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy i informacji, w którym miejscu jesteśmy – komentował.

 

Na sukces liczy Michał Kubiak, kapitan Biało-Czerwonych, nie wykluczając jednak porażek: Czujemy dużą radość, nie tylko z możliwości grania z najlepszymi drużynami świata. Mam nadzieję, że kibice w przypadku niepowodzenia, będą nam wybaczać, ale nie chcę mówić o porażkach.

 

Podczas konferencji Jerzemu Mrozowi dziękował Jacek Kasprzyk prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a Katarzyna Barzyk, przedstawicielka hotelu DoubleTree by Hilton, zapewniała, iż w hotelu, w którym mieszkają siatkarze panuje niepowtarzalna, sportowa atmosfera.

 

Memoriał Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dla Biało-Czerwonych przed mistrzostwami Europy, rozgrywanymi w Polsce w terminie 24 sierpnia – 3 września.

 

 

Terminarz XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera:

11 sierpnia 2017, piątek:

17:30 Kanada – Rosja (transmisja – Polsat Sport)
20:30 Polska – Francja (transmisja – Polsat Sport)

12 sierpnia 2017, sobota:

15:00 Polska – Kanada (transmisja – Polsat Sport)
18:00 Francja – Rosja (transmisja – Polsat Sport)

13 sierpnia 2017, niedziela:

15:00 Kanada – Francja (transmisja – Polsat Sport Extra)
18:00 Polska – Rosja (transmisja – Polsat Sport

 

 

Źródło: inf. własna / oprac. inf. prasowa

Fot.: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *