Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar prezydenta miasta Starachowice – wyniki – piątek, 22 września

Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar prezydenta miasta Starachowice – wyniki – piątek, 22 września

W dniach 22-23 września w Starachowicach rozgrywany zostaje Międzynarodowy Turniej Siatkarski o Puchar prezydenta miasta Starachowice. Udział w zawodach biorą siatkarze Cerradu Czarnych Radom, mistrzowie Holandii – zespół Abiant Lycurgus Groningen oraz Indykpol AZS Olsztyn i Łuczniczka Bydgoszcz.


Do rywalizacji w Starachowicach przystąpiły cztery zespoły: mistrz Holandii – Abiant Lycurgus Groningen oraz trzy drużyny z PlusLigi: Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczka Bydgoszcz oraz Cerrad Czarni Radom.  Dla kibiców siatkówki w Starachowicach turniej jest już trzecim tego typu imprezą siatkarską rozgrywaną w Miejskiej Hali Sportowej. W 2014 roku Starachowice były współgospodarzem Międzynarodowego Turnieju, w którym udział wzięły zespoły z Czech, Niemiec, Austrii oraz reprezentująca barwy polskiej ligi drużyna Cerradu Czarnych Radom.

W 2016 roku wspólnie z Kozienicami, Starachowice były gospodarzem Turnieju Partnerstwa Regionalnego. Hala na Południu była gospodarzem jednego z trzech dni turnieju, a na parkiecie zaprezentowały się tym razem wyłącznie krajowe ekipy. Po obu stronach siatki rywalizowały ze sobą drużyny z Olsztyna, Szczecina, Będzina i siatkarze z Radomia.

Formuła weekendowego turnieju przewidywała rozegranie czterech spotkań przez dwa dni. W piątkowe (22 września) popołudnie odbyły się dwa pojedynki półfinałowe. W meczu otwarcia o godzinie 16:00, siatkarze CerradU Czarnych Radom zmierzyli się z drużyną Abiant Lycurgus Groningen. Dwie godziny później na parkiecie zagościły drużyny Indykpolu AZS Olsztyn i Łuczniczki Bydgoszcz.

 

Wyniki spotkań piątkowych, 22 września:


Cerrad Czarni Radom – Abiant Lycurgus Groningen 3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

 

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

 

 

Podczas sobotniej (23 września) rywalizacji zaplanowane zostały mecze finałowe. O godzinie 13:00 rozegrany zostanie pojedynek o trzecie miejsce, natomiast o godzinie 15.00 rozpocznie się wielki finał z udziałem dwóch najlepszych ekip zawodów.Źródło: inf. własna / Cerrad Czarni Radom

Fot.: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *