Mistrzostwa Europy 2017 : poznaliśmy miasta gospodarzy

Mistrzostwa Europy 2017 : poznaliśmy miasta gospodarzy

Cztery polskie miasta będą gospodarzami CEV Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce na przełomie sierpnia i września. W piątek podczas  konferencji prasowej ich przedstawiciele odebrali nominacje z rąk Pierwszego Wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), Renato Areny oraz Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacka Kasprzyka.


Szczecin, Gdańsk, Katowice oraz Kraków to cztery miasta, które będą gościły najlepsze siatkarskie zespoły Starego Kontynentu w dniach 25 sierpnia – 3 września. W mistrzostwach Europy wystąpi szesnaście męskich zespołów: Polska (gospodarz), Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja, Serbia, Niemcy, Finlandia, Belgia, Słowacja, Holandia, Czechy, Hiszpania, Estonia oraz Turcja.


Losowanie grup odbędzie się 15 listopada w Krakowie. Zespoły zostaną podzielone na cztery grupy po cztery drużyny. Ma obowiązywać ten sam schemat co na poprzednich mistrzostwach Europy.


Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną od 25 do 27 sierpnia w Szczecinie, Katowicach, Krakowie i Gdańsku, gdzie swoje spotkania rozegrają polscy siatkarze.


Po dniu przerwy, 29 sierpnia odbędą się play offy  w Katowicach i  w Krakowie. Również w tych miastach na dzień 30 sierpnia  zaplanowano ćwierćfinały. Polska w przypadku awansu swoje mecze rozegra w Krakowie. Spotkania fazy medalowej ( półfinały i finał) odbędą się 2 i 3 września w krakowskiej Tauron Arenie.


– Polscy kibice, najwspanialsi w świecie, zasługą, żeby zorganizować w naszym kraju najlepszy turniej. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Dziękuję CEV za przyznanie organizacji czempionatu. Dziękuję Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce za wsparcie szkolenia zawodników, które możemy organizować na wysokim poziomie. Dziękuję Miastom-Gospodarzom za okazane nam zaufanie. Zrobimy wszystko, żeby była to najlepsza impreza – podsumował Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.

 

Źródło: inf.prasowa / pzps.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *