Mistrzostwa Europy kadetów: Polacy wywalczyli awans na mistrzostwa świata

Mistrzostwa Europy kadetów: Polacy wywalczyli awans na mistrzostwa świata

Dzisiejsza wygrana polskich kadetów w meczu z Finlandią zapewniła reprezentantom naszego kraju udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w sierpniu w Bahrajnie.

Choć początek czempionatu starego kontynentu nie był najlepszy w wykonaniu Polaków, drużyna podniosła się po pierwszych dwóch porażkach. Okazało się jednak, że punkt stracony w starciu z Rosją pozbawił polskich kadetów miejsca w półfinale. Naszym rodakom przyszło się zmierzyć w walce o miejsca 5-8.

Mimo, że Polacy nie obronili tytułu mistrzów Europy wywalczonego przez ich starszych kolegów, cel minimum na tych mistrzostwach został osiągnięty. Po dzisiejszym spotkaniu z reprezentacją Finlandii polscy kadeci mogą być pewni udziału w sierpniowych mistrzostwach świata, które odbędą się w Bahrajnie.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla młodych reprezentantów kraju. Sporo błędów własnych, słabość w ataku biało-czerwonych i duża nerwowość w grze zaowocowały szybkim i pewnym zwycięstwem Finów w partii otwarcia. Początek drugiego seta również nie należał do udanych, jednak Polacy szybko poprawili swoją grę, w czym z pewnością pomogła poprawa skuteczności atakującego, Filipa Grygla. Ostatecznie biało-czerwoni, po zaciętej końcówce, wyrównali stan spotkania. Zwycięstwo w drugiej partii widocznie podbudowało kadetów – kolejne dwie partie wygrali pewnie, dzięki czemu mogą się cieszyć z kwalifikacji na mistrzostwa świata.

Polska – Finlandia 3:1 (17:25, 27:25, 25:16, 25:21)

 

Polska: Grygiel (28), Jezierski (1), Czyrniański (2), Firtsz (9), Rajsner (10), Adamczyk (4), Szymura (L), Rajchelt (1), Kapica (2), Sługocki (9), Michalak (11)

 

Finlandia: Välimaa, Sosunoff, Karjarinta, Keskinen, Suihkonen, Pöllänen, Breilin, Nikula, Väänänen, Mäkinen, Räsanen

 

Źródło: inf.własna/cev.lu

Fot.: cev.lu

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *