Mistrzostwa Europy kadetów: Polscy siatkarze kończą turniej na 5.miejscu

Mistrzostwa Europy kadetów: Polscy siatkarze kończą turniej na 5.miejscu

Pewne zwycięstwo nad Francją zapewniło polskim siatkarzom 5.lokatę na mistrzostwach Europy kadetów. Młodzi reprezentanci kraju już w poprzednim, wygranym spotkaniu z Finlandią, wywalczyli sobie kwalifikację do mistrzostw świata.

Polscy kadeci odnieśli zwycięstwo z Francją i zakończyli mistrzostwa Europy na 5.miejscu. Wcześniej awansowali na sierpniowe mistrzostwa świata do lat 19, które odbędą się w Bahrajnie.

Podopieczni Macieja Zendeła kontrolowali przebieg meczu od początku do końca, nie dając Trójkolorowym wygrać nawet partii (wygrana w setach kolejno do 22, 15 i 15).

Mistrzami Europy kadetów zostali Czesi, którzy w finale pokonali Włochów 3:2. Spotkanie o brązowe medale rozstrzygnęli na swoją korzyść Turcy, którzy także w tie-breaku zwyciężyli Rosjan.

Polska – Francja  3:0 ( 25:22, 25:15, 25:15)

Składy:

Polska: Jezierski (2), Grygiel (13), Firszt (12), Sługocki (12), Michalak (14), Rajsner (5), Szymura (libero) oraz Rajchelt, Kapica, Czyrniański, Stolc, Adamczyk

Francja: Soldner (1), Toledo (4), Cardin (13, Derouillon (6), Bassereau (8), Roatta (3), Ramon (libero) oraz Gill (), Poda (1), Rebeyrol (1), François (2), Labazhevich

Źródło: opracowanie własne / cev.lu

Fot. cev.lu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *