MŚ juniorów: Kolejne zwycięstwo polskich siatkarzy – Polacy coraz bliżej awansu do półfinału!

Polscy juniorzy wciąż pozostają niepokonani. Biało-Czerwoni, podbudowani wczorajszym trudnym zwycięstwem nad reprezentacją Chin, dziś potrzebowali jedynie trzech setów do wygranej w meczu z Kubańczykami. Polacy są już niemal pewni udziału w półfinale mistrzostw świata juniorów.

Choć polscy juniorzy rozpoczęli mecz od dwupunktowego prowadzenia, niestety brak skuteczności w ataku sprawił, że na pierwszej przerwie technicznej to Kubańczycy mieli trzypunktową przewagę. Dobra zagrywka kapitana, Jakuba Kochanowskiego, i skuteczny blok drugiego z polskich środkowych, Norberta Hubera przy zagrywce Łukasza Kozuba pozwoliły na wyrównanie wyniku. Dzięki skutecznej grze w bloku, dużej ilość obronionych piłek i wykorzystanych kontr Polacy wyszli na prowadzenie w drugiej części seta. W ofensywie świetnie radził sobie nasz przyjmujący, Bartosz Kwolek, który kończył nie tylko rozegrane, ale i sytuacyjne piłki. Polscy juniorzy do końca byli lepsi w każdym z siatkarskich elementów i zasłużenie wygrali pierwszego seta.

Druga partia również dobrze się rozpoczęła dla polskich siatkarzy, którzy zdecydowanie poprawili swoją grę po wczorajszym meczu. Skuteczna gra w bloku pozwoliła naszym juniorom wyjść na trzypunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Dobre przyjęcie Biało-Czerwonych umożliwiło Łukaszowi Kozubowi prowadzenie urozmaiconej gry, dzięki czemu Polacy również w drugim secie byli bardzo skuteczni w ofensywie. Niestety trzy punktowe zagrywki Kubańczyków pozwoliły im nie tylko odrobić straty, ale również wyjść na prowadzenie (11:12). W grze Biało-Czerwonych pojawiły się problemy ze skończeniem ataku, co wykorzystali Kubańczycy i to nasi rywale zeszli na drugą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Dzięki wykorzystanym kontrom, trudnej zagrywce i błędom własnym po stronie naszych przeciwników Polacy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca drugiej partii.

Trzeci set rozpoczął się od trzypunktowej przewagi naszych reprezentantów (4:1), jednak rywale szybko zminimalizowali straty do jednego oczka. Choć Kubańczycy dzięki skutecznej grze w bloku wyrównali wynik, Biało-Czerwoni ponownie wyszli na prowadzenie. Taktyczna zagrywka Jakuba Ziobrowskiego i Łukasza Kozuba oraz niemożliwy do przyjęcia serwis Bartosza Kwolka siały spustoszenie wśród kubańskich przyjmujących. To pozwoliło polskim juniorom wypracować czteropunktową przewagę, którą przed drugą przerwą techniczną powiększyli do pięciu oczek. Błędy własne i lekka nerwowość w grze Polaków zmniejszyły nasze prowadzenie do trzech punktów, jednak to nie przeszkodziło Biało-Czerwonym w wygraniu spotkania w bardzo dobrym stylu.

Polska – Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Źródło: inf.własna