MŚ Juniorów: Polscy juniorzy wywalczyli kwalifikację na mistrzostwa świata

MŚ Juniorów: Polscy juniorzy wywalczyli kwalifikację na mistrzostwa świata

Dzisiejsza wygrana z reprezentacją Niemiec zakończyła trwający trzy dni turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Polacy bez straty seta awansowali na mistrzostwa świata.


Choć polscy juniorzy na turnieju w Berlinie nie dali swoim przeciwnikom wygrać ani jednej partii, w meczu z Niemcami nie obyło się bez problemów. W pierwszych dwóch setach reprezentanci Polski dość szybko wypracowali sobie przewagę, jednak nerwowa gra nie pozwoliła Polakom utrzymać prowadzenia do końca. Duża ilość błędów doprowadziła do dwóch wyrównanych końcówek, które ostatecznie polscy siatkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść. Trzeci set wyglądał zupełnie inaczej – to reprezentanci naszego kraju od początku grali gorzej niż gospodarze i musieli gonić wynik. O rezultacie ostatniej partii zadecydowała zagrywka Norberta Hubera. Skuteczność środkowego w tym elemencie pozwoliła Polakom odrobić straty przy piłce setowej dla Niemców i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Wygrana w meczu z gospodarzami zapewniła awans polskim juniorom na czerwcowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Czechach.

Niemcy – Polska 0:3 (23:25, 23:25, 24:26)

Polska: Kochanowski, Woch, Fornal, Kozub, Gil, Ziobrowski, Huber, Gruszczyński (L), Kwolek, Domagała, Jaskuła (L), Busch

Niemcy: Krick, Tille, Balster, Bogachev, Binder, Weber, Thiel, Schief, Krage, Auste, Zenger(L), Rauber

Źródło: inf.własna
Fot.: M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *