MŚ juniorów: Skład kadry juniorów na zbliżające się kwalifikacje do mistrzostw świata U21

MŚ juniorów:  Skład kadry juniorów na zbliżające się kwalifikacje do mistrzostw świata U21

Kadra juniorów przygotowuje się w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Trener Sebastian Pawlik podał skład osobowy, który w dniach 19 – 21 maja w Berlinie powalczy o awans do najważniejszej imprezy sezonu.

Juniorzy nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po zakończeniu sezonu ligowego, bowiem od 25 kwietnia trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale i przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostwa świata U21. Młodzi siatkarze będą kontynuowali treningi w Bełchatowie, by następnie udać się do Berlina.

 

Aktualni mistrzowie Europy  w swoim roczniku o awans do imprezy docelowej, mistrzostw świata w Czechach, powalczą w grupie F w Berlinie z Belgią, Łotwą i Niemcami. Grupa E będzie rywalizowała w Serbii (udział w kwalifikacjach wezmą reprezentacje Bułgarii, Francji i Ukrainy). Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

W składzie są znane z plusligowych parkietów nazwiska. Nie zabraknie świeżo upieczonego MVP  turnieju finałowego Młodej Ligi i podstawowego zawodnika Cerradu Czarnych Radom, Tomasza Fornala, czy Jakuba Ziobrowskiego, Bartosza Kwolka, Jakuba Kochanowskiego i Mateusza Masłowskiego, którzy z powodzeniem prezentowali się w minionym sezonie na ligowych parkietach. Rzuca się jednak w oczy brak jednego z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia, Kamila Droszyńskiego, który ma za sobą udany sezon z lidze belgijskiej. Nieobecność Droszyńskiego w składzie nie ma nic wspólnego z niewystarczająco wysokim poziomem sportowym. Brak rozgrywającego na liście spowodowany jest jego konfliktem z trenerem kadry, który zaczął się już podczas sezonu ligowego 2015/2016, a swój punkt kulminacyjny osiągnął przed mistrzostwami Europy juniorów, na które Droszyński ostatecznie nie pojechał, odmawiając udziału w tej imprezie.

Kadra juniorów na zgrupowanie w Spale przed turniejem kwalifikacyjnym do 2017 FIVB U21 Men Volleyball World Championship:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil, Mariusz Magnuszewski

Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała

Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, Jarosław Mucha

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, Jakub Rybicki

Libero: Mateusz Masłowski, Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

 

Źródło: inf.własna / pzps.pl

Fot. cev.lu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *