MŚ junorów: Zwycięstwo bez straty seta i awans do następnej rundy z pierwszego miejsca w grupie

MŚ junorów: Zwycięstwo bez straty seta i awans do następnej rundy z pierwszego miejsca w grupie

Polscy juniorzy pokonali Kanadę i po raz trzeci zwyciężyli bez straty seta, co daje im pierwsze miejsce w swojej grupie i dobry start w kolejnej fazie turnieju.Początek spotkania był bardzo zacięty jednak do siatkarze znad Wisły wykazali się większą cierpliwością szczególnie w końcówce pierwszego seta, którego wygrali na przewagi.

 

Nie ma mocnych na polskich juniorów, którzy w meczu o pierwsze miejsce w grupie A na zakończenie fazy grupowej w trzech setach pokonali reprezentantów Kanady. Podopieczni Sebastiana Pawlika już przed tym spotkaniem mieli zapewniony awans do najlepszej ósemki turnieju i jak do tej pory wykonują założony plan w stu procentach.

Przed siatkarzami dzień przerwy. Do rywalizacji w Brnie powrócą we wtorek 27 czerwca, w środę 28 czerwca i w czwartek 29 czerwca.

 Polska – Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)

Składy zespołów:
Polska: Kwolek (14), Kochanowski (9), Kozub (1), Ziobrowski (4), Huber (7), Fornal (12), Masłowski (libero) oraz Gil, Jakubiszak (2) i Domagała (8)

Kanada: Elser (6), Loeppky (7), McCarthy (10), Passalent (10), Epp (3), Gyimah (8), Pereira (libero) oraz Sani (3), Mawdsley (2) i Rudd

 

Fot. FIVB

Źródło: inf.własna / fivb.com

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *