MŚ w siatkówce plażowej: Belgowie pokonani! Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem meldują się w najlepszej ósemce turnieju

MŚ w siatkówce plażowej: Belgowie pokonani! Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem  meldują się w najlepszej ósemce turnieju

Niepokonani jak dotąd Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Belgów w tie-breaku i zameldowali się w  ćwierćfinale  plażowych mistrzostw świata. W walce o strefę medalową przyjdzie im rozegrać ostatni zaplanowany na sobotę mecz a ich rywalami będą gospodarze, austriacka para Doppler i Horst

Bardzo zacięte spotkanie rozegrali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w walce o ćwierćfinał. Pierwsza partia padła łupem Biało – Czerwonych, którzy najpierw doprowadzili do remisu (18:18), by w samej końcówce seta rozstrzygnąć go dobrym atakiem na swoją korzyść.

Druga odsłona to wygrana Belgów. Z kolei to Koekelkoren/Van Walle mieli więcej szczęścia w tym fragmencie gry. Udanym blokiem popisał się Van Walle i tym samym rywale doprowadzili do tie-breaka.

Decydującego seta lepiej rozpoczęli siatkarze znad Wisły, wypracowując sobie dobrą zaliczkę już od początku partii (5:2), by potem powiększać tylko przewagę (9:3), gdy Belgowie poprosili o przerwę medyczną. Polacy grali skutecznie do końca (12:5), (14:7), gdy na tablicy padł wynik 15:7 oznaczający awans Kantora i Łosiaka bez porażki do dalszej fazy turnieju.

1/8 FINAŁU: Kantor/Łosiak [POL] – Koekelkoren/Van Walle  [BEL] 2:1 (21:19,19:21, 15:7)

Plan spotkań ćwierćfinałowych ( sobota, 5.08):

godz. 10.00 Saxton/Schalke [CAN] – Evandro/Andre [BRA]

godz. 11.00 Varenhorst/Van Garderen [NED] – Herrera/Gavira [ESP]

godz. 16.00 Dalhausser/Lucena [USA] – Krasilnikov/Liamin [RUS]

godz. 17.15 Kantor/Łosiak [POL] – Doppler/Horst [AUT]

W finale żeńskim o tytuł mistrzyń świata zmierzą się mistrzynie olimpijskie Niemki, Ludwig/Walkenhorts z Amerykankami Ross/Fendrick. O brąz zagrają Brazylijki Larissa/Talita z Kanadyjkami Pavan/Humana-Paredes

Źródło: opracowanie własne / vienna2017.fivb.com