MŚ w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary w fazie pucharowej.

MŚ w siatkówce plażowej: Dwie polskie pary w fazie pucharowej.

Polscy reprezentanci na plażowych mistrzostwach świata w Wiedniu nie zwalniają tempa. Niepokonani jak dotąd Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stracili tylko seta i awansowali z pierwszego miejsca w grupie. W  fazie pucharowej zobaczymy także Grzegorza Fijałka i Michała Bryla.

 

Trwa dobra passa polskich duetów  na plażowych mistrzostwach świata. We wtorek  na wiedeńskich boiskach prezentowały się  dwie biało-czerwone pary. Trudne zadanie mieli przed sobą Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy walczyli o pierwsze miejsce w grupie z mistrzami świata ze Starych Jabłonek z 2013 roku, parą Brouwer/Meeuwsen. Mecz zakończył się porażką polskich siatkarzy, którzy grają dalej, zajmując drugą lokatę w grupie.

 

Niełatwy mecz czekał najwyżej rozstawioną na tym turnieju naszą krajową parę a stawką spotkania z Amerykanami był awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Po wygranej pierwszej partii, w drugiej to Amerykanie zaakcentowali, że ten mecz szybko się nie skończy. Tie-break to była zacięta walka  o prowadzenie, z której zwycięsko wyszli Kantor z Łosiakiem, wykorzystując kolejną piłkę meczową (18:16).

 

W środę o godzinie 9.30 trzecia z polskich par stanie przed szansą na dalszą grę w fazie pucharowej a  przeciwnik z  najwyższej półki,  Amerykanie Dalhausser/Lucena.

 

 

Gr.G Kantor/Łosiak [POL] – Gibb/Crabb [USA] 2:1 (21:17, 21:23, 18:16)

 

Gr. J Brouwer/Meeuwsen [NED] – Fijałek/Bryl [POL] 2:0 (21:14, 21:18)

 

 

Źródło: opracowanie własne / vienna2017.fivb.com

Fot. FIVB

 

 

 


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *