MŚ w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak bez medalu. Kończą rywalizację w mistrzostwach świata na 5.miejscu

MŚ w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak  bez medalu. Kończą rywalizację w mistrzostwach świata na 5.miejscu

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie zagrają o medale plażowych mistrzostw świata. W ćwierćfinale  po bardzo zaciętym trzysetowym meczu ulegli gospodarzom turnieju, niesionej dopingiem austriackiej publiczności parze Doppler/Horst.

 

Biało-czerwonych zabraknie w fazie medalowej rozgrywanych w Wiedniu plażowych mistrzostw świata. Polacy mecz rozpoczęli od cennego zwycięstwa w pierwszej partii, którą zakończyli wykorzystując dopiero piątą piłkę setową(33:31). Wymiana ciosów trwała nadal w drugiej partii, lecz to Austriacy, niesieni żywiołowym dopingiem publiczności, złapali rytm i wypracowali sobie przewagę, której nie oddali już do końca partii (18:21).

O losach awansu do półfinału mundialu  zadecydował tie-break, w którym od początku to Doppler/Horst byli skuteczniejsi. Seria punktowych bloków pierwszego z Austriaków  i błędy po stronie polskiej, sprawiły, że to gospodarze turnieju zagrają w niedzielę o medale.

 

¼ finału :

Kantor/Łosiak (POL) – Doppler/Horst (AUT) 1:2 (33:31, 18:21, 11:15)

 

W niedzielnych półfinałach zmierzą się ze sobą Holendrzy, Varenhorst/Van Garderen z Brazylijczykami Evandro/Andre. Obie pary stoczyły trzsetowe pojedynki w ćwierćfinałach. W drugim spotkaniu, które zadecyduje o awansie do finału po przeciwnych stronach siatki staną Rosjanie, Krasilnikov/Liamin oraz pogromyc polskiego duetu, gospodarze turnieju Doppler/Horst.

 


Źródło: opracowanie własne / vienna2017.fivb.com

Fot. FIVB

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *