MŚ w siatkówce plażowej: Poniedziałek ze zmiennym szczęściem dla Polaków

Nowy tydzień i czwarty dzień turnieju w Wiedniu  rozpoczął  się od piątej  wygranej Biało-czerwonych. Drugie zwycięstwo w fazie grupowej odnieśli bowiem Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. W drugim spotkaniu polskiej pary wyższość amerykańskich rywali musieli uznać Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak.

W poniedziałek swoje spotkania w fazie grupowej rozgrywały dwie polskie pary plażowe. Pierwsi na boisko wybiegli Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem, którzy nie mieli większych problemów z pokonaniem argentyńskich siatkarzy Capogrosso/Azaad. Było to piąte, dwusetowe zwycięstwo Biało-Czerwonych od początku turnieju.

Ostatni mecz najwyżej rozstawionej w tym turnieju polskiej pary zostanie rozegrany we wtorek, 1 sierpnia o godzinie 13.30. Spotkanie będzie o tyle ciekawe, że Polacy zmierzą się z Amerykanami Gibb/Crabb, którzy mają na swoim koncie identyczny bilans  wygranych spotkań i setów.

Gr.G  Łosiak/Kantor (POL) Capogrosso/Azaad (ARG) 2:0(21:15,  21:15)

Dobra passa została jednak przerwana, bowiem w drugim poniedziałkowym spotkaniu Mariusz Prudel/Kacper Kujawiak mierzyli się z trudnym rywalem, amerykańską parą Doherty/Hyden.

Już od początku spotkania Amerykanie prowadzili skuteczną i konsekwentną grę, nie dając wyjść Polakom na prowadzenie. Po stronie biało-czerwonych mnożyły się błędy, w efekcie pierwsza partia  padła łupem pary Doherty/Hyden do 14. W drugiej odsłonie wypracowana przez siatkarzy z USA przewaga wystarczyła, mimo kilku dobrych akcji Prudla i Kujawiaka, do wygranej w całym meczu 2:0.

Przed Polakami dzień przerwy a ostatni, także niełatwy akcent w fazie grupowej  rozegra się w środę, 2 sierpnia o godzinie 9.30. Rywal  ponownie z USA, tym razem duet Dalhausser/Lucena.

Gr. C Doherty/Hyden (USA) – Prudel/Kujawiak (POL) 2:0(21:14, 21:15)

Źródło: opracowanie własne / vienna2017.fivb.com