MŚ w siatkówce plażowej: Tylko Piotr Kantor i Bartosz w najlepszej szesnastce turnieju

MŚ w siatkówce plażowej: Tylko Piotr Kantor i Bartosz w najlepszej szesnastce turnieju

W walce o medale plażowych mistrzostwa świata pozostała już tylko jedna polska para. Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem po trudnym mecz, w tie-breaku pokonali Meksykanów i tym samym znaleźli się w gronie 16 najlepszych męskich duetów. Ich losu nie podzielili zarówno Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak jak i Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, którzy zakończyli rywalizację w Wiedniu na pierwszej rundzie fazy pucharowej.

 

Mariusza Prudla i Kacper Kujawiak oraz Grzegorza FIjałka z Michałem Brylem nie zobaczymy już więcej na plażowych mistrzostwach świata. W 1/16 finału to rywale okazali się  lepsi i awansowali dalej. Katarczycy, Jefferson/Cherig, którzy wygrali swoją grupę pokonali Prudla/Kujawiaka w dwóch setach. W takim samym stosunku zakończył się mecz polsko-hiszpański, gdzie o medale powalczy jednak duet Herrera/Gavira.

 

Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem udanie zrewanżowali się za występ w World Tourze w Olsztynie i po niełatwym meczu, w tie-breaku pokonali Meksykanów Virgen /Ontiveros. Zwycięstwo oznacza, że  polski deut jako jedyny zameldował się w najlepszej 16-tce turnieju i o dalszy byt zagra  z belgijskim teamem Koekelkoren/van Walle w piątek, 4 sierpnia o 16.15.

 

1/16 finału:

Prudel/Kujawiak POL – Jefferson/Cherif [QAT] 0:2 (19:21, 23:25)

Kantor/Łosiak – Virgen/Ontiveros [MEX] 2:1 (21:12, 18:21, 15:9)

Herrera/Gavira [ESP] – Fijałek/Bryl 2:0 (21:19, 21:19)

 

 


Źródło: opracowanie własne / vienna2017.fivb.com

Fot. FIVB

 

 

 


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *