MŚ w siatkówce plażowej: Zwycięstwo Mariusza Prudla i Kacpra Kujawiaka w barażu. Komplet Polaków w fazie pucharowej

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak wygrywając spotkanie barażowe z Argentyńczykami Capogrosso/Azaad dołączyli do dwóch  polskich par, które już wcześniej zapewniły sobie awans do fazy pucharowej. Walka  medale rozpoczyna się w czwartek.

Trzy polskie pary są nadal w grze o medale plażowych mistrzostw świata. Jako ostatni udział w fazie pucharowej zapewnili sobie Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak, którzy  po porannej porażce z Amerykanami, w dwóch setach rozprawili się z rywalami z Argentyny i zameldowali się wśród 32 najlepszych par wiedeńskiego turnieju.

Spotkanie barażowe z duetem Capogrosso/Azaad rozpoczęło się po myśli  Biało-Czerwonych, którzy w premierowej  odsłonie objęli prowadzenie 7:4, stopniowo powiększając przewagę, którą utrzymali do końca (21:19). Drugi set to wyrównana walka ale od stanu 11:11 to polscy siatkarze  punktowali i dowieźli przewagę do końca spotkania.

Spotkanie barażowe : Capogrosso/Azaad [ARG] – Prudel/Kujawiak [POL] 0:2 (19:21, 17:21)