MŚ2018: Kapitalne wejście Kuby Kochanowskiego, niezwykle ważne, czwarte zwycięstwo biało-czerwonych

Niezwykle cenną wygraną zanotowali dziś biało-czerwoni, którzy w trzech setach  pokonali  niewygodnego rywala –  Irańczyków. Niewątpliwie jednym z wyróżniających się na boisku siatkarzy był Jakub Kochanowski,który w drugiej partii zastąpił Mateusza Bieńka. Polacy po wygraniu dwóch pierwszych partii w trzeciej  gonili rywali, którzy od początku seta przejęli inicjatywę. W końcówce jednak podopieczni Vitala Heynena utrzymali koncentrację i od stanu 22:19  zdobyli sześć oczek z rzędu i przypieczętowali zwycięstwo bez straty punktu.

We wtorek na zakończenie fazy grupowej Polacy zagrają o piąte zwycięstwo z Bułgarami.

Iran – Polska 0:3 (21:25,20:25, 22:25)

Składy zespołów:

Reprezentacja Iranu: Milad Ebadipour, Mir Saeid Marouflakrani, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Amir Ghafour, Mohammadjavad Manavinezhad, Ali Shafiei, Mahdi Marandi (libero) oraz Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero), Saber Kazemi, Mohammad Taher Vadi, Morteza Sharifi

Reprezentacja Polski: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Damian Schulz, Grzegorz Łomacz, Jakub Kochanowski

Źródło: oprac.własne