PlusLiga: Olsztynianie wygrywają za trzy punkty w Bielsku-Białej

Indykpol AZS Olsztyn pokonał drużynę BBTS-u Bielska-Białej w czterech setach. Dzięki tej wygranej olsztynianie awansowali na 4. miejsce w tabeli PlusLigi, wyprzedzając Asseco Resovię Rzeszów. Bielszczanie z kolei znajdują się na ostatnim miejscu z dziewięcioma punktami na koncie.

 

Mecz rozpoczął się minimalnie lepiej w wykonaniu olsztynian, lecz gospodarze doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na jednopunktowe prowadzenie (8:7). Podopieczni Roberto Santilliego odwrócili sytuację, osiągając sześciopunktową przewagę nad rywalami z Bielska-Białej (13:19). Prowadzenie nie wymknęło się gościom z rąk, dzięki czemu pewnie wygrali pierwszą partię (15:25).

Druga odsłona zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla bielszczan, którzy już na początku wyszli na sześciopunktowe prowadzenie (9:3). Goście z Warmii i Mazur robili co mogli, lecz przez większą część drugiej partii nie udało im się dogonić dobrze grających rywali, choć zbliżyli się na jedno oczko różnicy (19:18). W końcówce jednak doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie i mieli w górze piłkę setową, którą wykorzystali w pierwszej akcji (22:25).

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości z Olsztyna (6:8). Po kilku kolejnych akcjach sytuacja odwróciła się – gospodarze osiągnęli trzy punkty przewagi (12:9). Bielszczanie powiększyli i utrzymali prowadzenie do końca trzeciej partii, którą zapisali na swoim koncie (25:17).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki, lecz minimalnie lepsi byli olsztynianie. (3:5). Podopieczni Roberto Santilliego odskoczyli na kilka punktów przewagi, której nie oddali do końca meczu (15:25).

 

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3
(15:25, 22:25, 25:17, 15:25)
MVP: Tomas Rousseaux

 

Składy zespołów:

BBTS Bielsko-Biała: Piotr Łukasik, Jakub Bucki, Mariusz Gaca, Harrison Peacock, Bartosz Janeczek, Bartosz Cedzyński, Dominik Jaglarski (L) oraz Wojciech Siek, Viacheslav Tarasov, Oleg Krikun, Jarosław Macionczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Tomas Rousseaux, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Robbert Andringa, Miłosz Zniszczoł, Michał Żurek (L) oraz Daniel Pliński, Mateusz Kańczok, Jakub Zabłocki (L)

 

Źródło: inf. własna
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *