PGE SKRA Bełchatów wygrywa Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna

PGE SKRA Bełchatów wygrywa Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna

PGE Skra Bełchatów mimo porażki z Asseco Resovią Rzeszów  wygrała rozgrywany w Krośnie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta.

 


Starcie dwóch czołowych drużyn siatkarskiej ekstraklasy zapowiadane było jako hit. Nic dziwnego, że mecz przyciągnął do krośnieńskiej hali MOSiR nadkomplet publiczności.


Bełchatowianie, którzy dzień wcześniej pewnie pokonali Reprezentację Czech, pierwsi uzyskali kilkupuntkową przewagę, którą utrzymali do końca, wygrywając pierwszą partię do 17. Duża w tym zasługa Nikołaja Penchewa, byłego zawodnika Pasów, który przypomniał o swojej dobrej zagrywce.


W drugiej partii role jakby się odwróciły. Na boisku na pozycji atakującego pojawił się DraĹžen Luburić , zaś Resoviacy  grając skutecznie wyszli na pewne prowadzenie. Również i trener Andrzej Kowal próbował rotacji, decydując się w końcowej fazie seta na  zmianę podwójną z Thibaultem Rossardem jako atakującym. Zespół z Podkarpacia doprowadził do wyrównania w meczu ( 25:21) i był na fali  wygrywając także trzecią partię aż do 16.


Czwarta odsłona to walka punkt za punkt, kilka długich i ciekawych wymian ( 17:17). Jednak to wicemistrzowie  kraju byli skuteczniejsi  i ostatecznie przypieczętowali   zwycięstwo w całym meczu 3:1.


Decyzją organizatorów nagrodę MVP dostali Srećko Lisinac ( PGE Skra Bełchatów) i Marko Ivović ( Asseco Resovia Rzeszów)

 

 

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:1 (17:25, 25:21, 25:16, 25:21)

 

Składy zespołów:

 

Asseco Resovia Rzeszów: John Gordon Perrin, Dawid Dryja, Marko Ivović, Jochen Schöps, Fabian Drzyzga, Marcin Możdżonek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Piotr Nowakowski, Thibault Rossard, Lukas Tichacek

 

PGE Skra Bełchatów: Srećko Lisinac, Mariusz Wlazły, Mariusz Marcyniak, Nicolas Uriarte, Michał Winiarski, Nikolay Penchev, Rober Milczarek (libero) oraz Bartosz Bednorz, DraĹžen Luburić, Marcin Janusz, Wojciech Kaźmierczak


                                          GALERIA MECZOWA

Źródło: inf.własna

Fot.m-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *