PL: Asseco Resovia Rzeszów mistrzem Polski!

W trzecim meczu finałowym siatkarze Asseco Resovi Rzeszów pokonują Lotos Trefl Gdańsk.

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (19:25, 25:19, 27:25, 25:18)

MVP: Dawid Konarski

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Buszek, Schöps, Drzyzga, Penchev, Dryja, Ignaczak(L) oraz Konarski, Tichacek, Ivović, Perłowski, Lotman

Lotos Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek(L) oraz Czunkiewicz, Schulz, Stępień

Pierwszego seta rozpoczynają rzeszowianie (1:0). Skuteczny blok Grzyba (2:3). Piotr Nowakowski posyła piłkę w aut (3:5). As serwisowy Schwarza daje prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej ekipie z Gdańska (4:8). Rafał Buszek zablokowany przez rywali (6:11). Penchev ze środka trafia w aut (8:13). Dawid Konarski skutecznie z prawego skrzydła (12:15). Kiwka Falaschiego (14:17). Rafał Buszek atakuje w aut (15:19). Gdańszczanie punktują z lewego skrzydła (17:23). Pierwszy set dla Lotosu Trefla Gdańsk (19:25).

Drugą partię rozpoczynają gdańszczanie (0:1). Jochen Schops z lewego skrzydła (3:2). Dawid Dryja zagrywa w siatkę (4:4). Penchev kończy akcję i daje swojemu zespołowi prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Wojciech Grzyb psuje zagrywkę (10:7). Dryja skutecznie ze środka (12:9). Gawryszewski wyrównuje wynik w drugim secie (12:12). Rzeszowianie dotykają górnej taśmy (14:15). Ivović punktuje ze środka (17:15). Dawid Konarski obija blok rywali (20:16). Punktują rzeszowianie (23:18). Podopieczni Andrzeja Kowala wygrywają drugą partię (25:19).

Pierwszy punkt w trzecim secie dla Lotosu (0:1). Punktują rzeszowianie (4:3). Ivović ze skrzydła (6:4). Resovia prowadzi na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Ivović psuje zagrywkę (9:9). Punktowy atak Troya (11:11). As serwisowy Schwarza (12:13). Dawid Konarski z prawego skrzydła (15:13). Prowadzenie rzeszowian na drugiej przerwie technicznej (16:14). Penchev obija blok rywali (19:17). Gdańszczanie wyrównują wynik seta (20:20). As serwisowy Troya (20:22). Schwarz ze skrzydła (21:23). Nowakowski ze środka (23:24). Koniec seta (27:25).

Czwartego seta rozpoczynają gdańszczanie (0:1). Konarski skutecznie ze skrzydła (5:2). Gdańszczanie dotykają siatki (7:3). Falaschi myli się w polu zagrywki (8:5). Schwarz przedziera się przez blok Resovii (10:7). As serwisowy Pencheva (12:7). Blok-aut Marco Ivovica (14:9). Prowadzenie Asseco Resovii Rzeszów na drugiej przerwie technicznej (16:11). Penchev z lewego skrzydła (18:11). Gdańszczanie mylą się w ataku (20:12). Mateusz Mika zagrywa w aut (21:14). Kiwka Pencheva (22:15). Zepsuta zagrywka Schwarza (24:17). Asseco Resovia Rzeszów mistrzem Polski! (25:18)

źródło: inf.własna