PL: Drugie spotkanie finałowe zwycięskie dla rzeszowian

W niesamowicie zaciętym, drugim spotkaniu finałowym PlusLigi zwycięstwo odnieśli rzeszowianie.

LOTOS Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:19, 19:25, 21:25, 25:23, 13:15)

MVP: Rafał Buszek

Składy:

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika i Gacek (L)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Ivović, Dryja, Schoeps, Penczew, Nowakowski i Ignaczak (L)

Spotkanie zaczynamy zepsutą zagrywką Penczeva (1:0). Mika obija rzeszowski blok (3:2). Drzyzga punktuje zagrywką (5:6). Dryja zablokowany przez Grzyba (7:6). Schoeps atakuje w aut, na szczęście dla gospodarzy piłka nie dotknęła bloku (9:8). Troy wykorzystuje przechodzącą piłkę (14:10). O czas prosi trener Andrzej Kowal. Penczev blokuje Schwarza (15:13). Mika kończy niedokładne rozegranie prrzeciwników (19:15). Penczev atakuje w aut (24:18). Troy kończy seta atakiem z lewego skrzydła (25:19).

Na początku drugiej partii Buszek umieszcza piłkę poza boiskiem (1:0). Schwarz wykorzystuje nieszczelny blok rzeszowian (5:4). Schoeps psuje zagrywkę (2:2). Troy skutecznie w ataku (7:5). Schoeps punktuje atakiem po prostej (9:10). Mika skutecznie z lewej strony (15:14). Buszek punktuje w ataku (16:18). Przerwa dla gospodarzy. Schoeps kończy kolejną piłkę (18:20). Mika nie radzi sobie z zagrywką Nowakowskiego (18:22). Penczev obija ręce blokujących gdańszczan (18:24). Dryja atakuje ze środka (19:25).

Pierwsza akcja trzeciego seta to atak Murphy’ego Troya (1:0). Jochen Schoeps uderza mocno po prostej (2:4). Atak w siatkę Wojciecha Grzyba (2:8). Marco Falaschi posłał asa serwisowego (5:9). Mateusz Mika kończy pipe’em (11:14). Po ataku Piotra Nowakowskiego, gdańszczanie popełniają błąd na siatce (12:16). Fantastyczny blok Nikolaya Pencheva na Murphy’m Troy’u (12:17). Dawid Dryja atakuje w aut (15:20). Murphy Troy fantastycznie zablokował Rafała Buszka (18:22). Kolejna pomyłka Dawida Dryji (19:22). Rafał Buszek atakuje po skosie (21:25).

Pierwszy punkt dla Resovii, po zagrywce w siatkę Sebastiana Schwarza (0:1). Piotr Nowakowski zakończył ze środka (4:4). Skuteczny atak Rafała Buszka (8:10). Bartosz Gawryszewski celnie ominął blok rywali (10:11). Murphy Troy posłał asa serwisowego (16:15), a później zakończył długą wymianę (17:17). Błąd w polu zagrywki Mateusza Miki (20:21). Sebastian Schwarz zakończył trudną piłkę (21:21). Jochen Schoeps popełnił błąd na siatce (23:22).

Pierwszy punkt tie-breaku zdobył Bartosz Gawryszewski (1:0). Fabian Drzyzga skutecznie zablokował Sebastiana Schwarza (2:5). Dawid Dryja zakończył na środku (4:7). Wojciech Grzyb popełnił błąd na zagrywce (5:8). Mateusz Mika zablokowany (5:9). Murphy Troy po bloku w aut (7:10). Skuteczny blok Sebastiana Schwarza i Wojciecha Grzyba (9:11). Udany atak z szóstej strefy Mateusza Miki (10:12). Blok gdańszczan na Nikolayu Penchevie (12:12). Sebastian Schwarz zablokowany (12:14). Atak z prawego skrzydła Jochena Schoepsa (13:15).

Stan rywalizacji finałowej 2:0 dla Asseco Resovii Rzeszów.