Plus Liga : Kolejne wzmocnienie PGE SKRY Bełchatów

Plus Liga : Kolejne wzmocnienie PGE SKRY Bełchatów

Bełchatowski klub oficjalnie potwierdził zakontraktowanie kolejnego reprezentanta kraju, Artura Szalpuka, który będzie rywalizował o pierwszą szóstkę m.in. ze swoim kadrowym kolegą, Bartoszem Bednorzem. Jest to  kolejne wzmocnienie brązowych medalistów Plus Ligi z ubiegłego sezonu w ostatnim czasie. W żółto – czarnych barwach zobaczymy także obiecującego serbskiego atakującego, DraĹžena Luburića.


 

21-letni wychowanek  MKS MDK Warszawa podpisał roczny kontrakt. Ma za sobą grę w klubach  AZS Politechniki Warszawskiej (2013 – 2015), z którego przeniósł się do rewelacji ostatniego sezonu – Cerradu Czarnych Radom. Sezon skończył na 6. Miejscu w Lidze  ale dobra postawa przyjmującego, który stanowił o sile zespołu przez cały sezon, i indywidualne osiągnięcia nie przeszły  bez echa, przekonując do siebie selekcjonera Stephana Antigę.

Szalpuk przygodę w Reprezentacji Polski rozpoczął już w  ubiegłym roku, gdzie był w składzie na Puchar Świata i Lidze Światowej. Ponadto w 2013 roku odbierał z reprezentacją Polski Kadetów srebrne medale Mistrzostw Europy oraz brązowe Mistrzostw Świata. Z kadrą B pod wodzą Andrzeja Kowala, stanął na najniższym stopniu podium w Lidze Europejskiej w 2015 roku.


 

Źródło: inf.własna/ skra.pl

Fot. Monika Pliś

 


(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *