Plusiga: Atakujący Bartłomiej Kluth zostaje w Espadonie Szczecin

Plusiga: Atakujący Bartłomiej Kluth zostaje w Espadonie Szczecin

Po rozstaniach z Łukaszem Perłowskim i Dominikiem Depowskim przyszedł czas na pozytywny akcent w Szczecinie. Bartłomiej Kluth nadal będzie atakującym Espadonu.

Bartłomiej Kluth podpisał nowy kontrakt z Espadonem i w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy zespołu ze stolicy Pomorza Zachodniego.

Niespełna 25-letni siatkarz dołączył do szczecińskiej drużyny na początku sezonu 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia. W obliczu problemów zdrowotnych Danaiła Miłuszewa atakujący szybko wskoczył do pierwszej szóstki i tego miejsca nie oddał w zasadzie do samego końca rozgrywek. W swoim pierwszym roku na plusligowych parkietach atakujący zdobył łącznie 490 punktów (17 zagrywką, 45 blokiem i 428 w ataku). Jego najbardziej spektakularny występ miał miejsce 6 lutego, gdy Espadon mierzył się w Azoty Arenie z LOTOSEM Treflem Gdańsk. W 4-setowym spotkaniu Kluth zapunktował aż 40 razy, ustalając tym samym nowy rekord PlusLigi.

Bardzo się cieszę, że zostaję w Szczecinie. W zeszłym sezonie dostałem od klubu szansę i myślę, że całkiem nieźle ją wykorzystałem. Mam nadzieję, że jesienią zaprezentujemy nową jakość gry, będziemy ciężko pracować, walczyć i od początku pokażemy na co nas stać – komentuje kwestię podpisania nowego kontraktu Kluth.

Źródło:inf.prasowa / volleyespadon.pl

Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *