PlusLiga: Trzech zawodników zamyka skład Indykopolu AZS-u Olsztyn

Olsztyński klub już jest gotowy na rozpoczęcie sezonu ligowego. Do ekipy Roberto Santilliego dołączyło jeszcze trzech zawodników: Sebastian Warda, Jakub Urbanowicz oraz Mateusz Poręba.

Sebastian Warda poprzedni sezon spędził w ONICO Warszawa, by teraz powrócić do swojego rodzinnego miasta. Wcześniej wystepował w kilku plusligowych zespołach:  BBTS Bielsko-Biała (2009-2011), ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2011-2012), Effectorze Kielce (2012-2013), MKS Będzin (2013-2016) czy Aluron Virtu Warta Zawiercie.

– Negocjacje nie trwały zbyt długo– przyznaje Sebastian Warda. – Olsztyn to moje miasto rodzinne i zawsze miałem marzenie, aby zagrać w „swoim” klubie. Cieszę się, że kolejny rok spędzę właśnie w Indykpolu AZS. Widzę bardzo duże możliwości na rozwój przy Roberto Santillim. Miałem okazje z nim współpracować i wiem, że potrafi wyciągnąć z zawodników wszystko co najlepsze – komentuje zawodnik, który związał się z klubem rocznym kontraktem.

Do Olsztyna na kolejny sezon wraca Jakub Urbanowicz, który jest wychowankiem AZS. W 2010 roku reprezentował olsztyński klub w Młodej Lidze.Rok później zadebiutował wśród seniorów, w rozgrywkach PlusLigi.  Młody przyjmujący w swojej karierze występował w Camperze Wyszków, Ślepsku Suwałki, Cerradzie Czarni Radom, a ostatni sezon Kuba spędził w KPS Siedlce.

Młody środkowy, który jest jedną z wiodących postaci  reprezentacji Polski juniorów do lat 20, Mateusz Poręba, będzie miał okazję do szlikfowania umiejętności  w zespole Warmii i Mazur przez trzy sezony.  Mateusz jest wychowankiem TS Sokół Tuchów. Potem przeniósł się do AKS Resovia Rzeszów, z którą m.in. w 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Polski Kadetów, a w minionym sezonie wraz z kolegami stanął na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów. Mateusz na swoim koncie ma również tytuł Mistrza Europy Wschodniej EVVZA.

– Negocjacje nie były zbyt długie– przyznaje Mateusz Poręba. –Po krótkich rozmowach z Prezesem i Trenerem byłem przekonany, że ta drużyna jest dla mnie. Dla młodego zawodnika ważne jest to, aby mógł zdobywać nowe doświadczenie. W Olsztynie będę miał szansę pokazania się. Cieszę się również z możliwości współpracy z Roberto Santilli, który jest doświadczonym trenerem i z pewnością pomoże mi w rozwoju moich umiejętności.  

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na sezon 2018/2019:

Rozgrywający:Paweł Woicki, Radosław Gil

Przyjmujący:Robbert Andringa, Marcel Lux, Sergiej Kapelus, Jakub Urbanowicz, Dawid Sokołowski

Środkowi:Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba

Atakujący:Jan Hadrava, Mateusz Kańczok

Libero:Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Roberto Santilli– I Trener

Marcin Mierzejewski– II Trener

Mateusz Nykiel– Statystyk

Wojciech Remiszewski– Lekarz

Piotr Deptuła– Fizjoterapeuta

Źródło: inf.prasowa / indykpolazsolsztyn.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *