PlusLiga: Adrian Buchowski z nowym dwuletnim kontraktem w Olsztynie

PlusLiga: Adrian Buchowski z nowym dwuletnim kontraktem w Olsztynie

Włodarzom klubu z Olsztyna udało się zatrzymać na dłużej kolejnego zawodnika. Adrian Buchowski bedzie  reprezentował akademickie barwy przez kolejne da sezony.

 

Adrian Buchowski przeszedł do Indykpolu AZS-u Olsztyn z Effectora Kielce, gdzie był zawodnikiem przez trzy sezony. Przyjmujący w tym sezonie PlusLigi wystąpił w 45 setach, zdobywając łącznie 70 punktów: 61 atakiem, 4 blokiem i 5 asem serwisowym.

Chęć dalszej współpracy wyrażają zgodnie obie strony.

Zależało nam bardzo na przedłużeniu umowy z Adrianem – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Wielokrotnie udowadniał w minionym sezonie, że jest wartościowym graczem. Gwarantuje stabilizacje przyjęcia zagrywki , co ma ogromne znaczenie na boisku – podsumował Jankowski.

Adrian Buchowski przyznaje, że nie zwlekał  z decyzją o pozostaniu w ekipie z Warmii i Mazur.

Jestem zadowolony, iż zarząd klubu obdarzył mnie zaufaniem – przyznaje siatkarz – Moją ambicją jest to, aby dać od siebie dla drużyny jak najwięcej oraz jak najwięcej się rozwijać. Mam nadzieję, że będę mógł to dalej robić pod okiem nowego szkoleniowca. Kiedy dowiedziałem się, że nowym trenerem będzie Roberto Santilli, nie wahałem się ani chwili i zgodziłem się, aby przedłużyć kontrakt.

W piątym zespole PlusLigi po sezonie widoczne są zmiany kadrowe, rozpoczynając od pozycji szkoleniowca. Stery w olsztyńskim teamie przejmie Włoch Roberto Santilli. Klub potwierdził jak do tej pory przedłużenia z Michałem Żurkiem, Jakubem Zabłockim ( obaj libero), Miłoszem Zniszczołem i Danielem Plińskim (obaj środkowi). Na zmianę barw klubowych zdecydował się przyjmujący Wojciech Włodarczyk (transfer do ONICO Warszawa). Najprawdopodobniej drużynę opuści także Aleksander Śliwka.

Źródło:  inf.prasowa / indykpolazs.pl

Fot: M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *