PlusLiga: Andrea Anastasi zostaje w Gdańsku. Ostatni ligowy mecz Piotra Gacka w dniu 13 kwietnia

PlusLiga: Andrea Anastasi zostaje w Gdańsku. Ostatni ligowy mecz Piotra Gacka w dniu 13 kwietnia

Dobre wieści napłynęły także z Gdańska. Na specjalnej konferencji prasowej włodarze klubu potwierdzili, że również i w przyszłym sezonie  Andrea Anastasi zasiądzie na ławce trenerskiej. Nowa umowa została podpisana do końca sezonu 2017/2018 z  opcją przedłużenia na kolejny rok. Ostatni mecz sezonu rozegrany przez gdańszczan w dniu 13 kwietnia będzie też oficjalnym pożegnaniem Piotra Gacka.


 Włoski szkoleniowiec, były trener reprezentacji Polski, zasiadł na ławce trenerskiej w Gdańsku w sezonie 2014/2015 i od razu wprowadził drużynę na drugi stopień podium PlusLigi. Lotos Trefl w pamiętnym dla nich sezonie wywalczył także Puchar Polski i awansował do rozgrywek Ligi Mistrzów.

 

[img title=””]media/storage/images/29654fa18c.jpg[/img]

 

Przed sezonem 2016/2017 włodarze klubu postawili na rozwój młodzieży a drużyna  została przebudowana, odeszło kilku kluczowych graczy, o czym mówi prezes Lotosu, Dariusz Gadomski:

 

System szkolenia młodzieży, jaki mamy w LOTOSIE Treflu, już od lat owocował sukcesami w młodszych kategoriach wiekowych, a teraz procentuje także w postaci coraz większej liczby zawodników, którzy wychowali się w naszych strukturach i zaczynają swoją przygodę z seniorską siatkówką. By te talenty mogły dalej się rozwijać i z dnia na dzień podnosić poziom swoich umiejętności, potrzebny jest trener, który odpowiednio je poprowadzi. Bez wątpienia takim szkoleniowcem jest Andrea Anastasi. Musimy też pamiętać, że LOTOS Trefl cały czas jest młodym klubem, który dopiero się uczy gry na najwyższym poziomie – tak jak uczą się tego Bartosz Pietruczuk, Szymon Jakubiszak, czy Fabian Majcherski.

 

Mimo słabszego sezonu, jest pełen optymizmu i wiary przed kolejnym:

 

– Trener Andrea Anastasi nie tylko zawodników kieruje we właściwą stronę rozwoju siatkarskiego, ale pokazuje też wiele istotnych kwestii wpływających na rozwój całej naszej organizacji. Wierzę, że z udziałem trenera Andrei Anastasiego my jako klub, podobnie jak cała drużyna i każdy zawodnik z osobna, będziemy się stale rozwijać – dodaje Gadomski.

 

Sam Anastasi  nie ukrywa zadowolenia z podjętej decyzji i wierzy w projekt rozpoczęty trzy lata temu.

 

– Jesteśmy na właściwej drodze, by budować tu coraz lepszą drużynę, a także rozwijać zainteresowanie siatkówką wśród kibiców i całej gamy instytucji i osób nas wspierających. W naszych szeregach mamy wielu wspaniałych młodych graczy – zarówno w Młodej Lidze, jak i pierwszym zespole – którzy pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jestem dumny z ich codziennej, ciężkiej pracy, dzięki której dalej się rozwijają i podnoszą swoje kwalifikacje. Mijający sezon nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy, ale moim celem jest krok po kroku budować drużynę, która pomimo niższego budżetu niż w przypadku topowych zespołów będzie nawiązywać walkę z każdym przeciwnikiem. Bardzo się cieszę, że klub powierzył mi tę misję, by dalej prowadzić ten projekt – podsumował włoski coach.

 

[img title=””]media/storage/images/fbe0b8ffeb1f824.jpg[/img]

Gdańszczanie rozegrają swój ostatni mecz w sezonie przed własną publicznością w dniu 13 kwietnia. Spotkanie z Cerrad Czarnymi Radom będzie ostatnim występem Piotra Gacka, który po 15 latach gry zdecydował się zakończyć karierę zawodniczą.

 

– Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku. To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w ERGO ARENIE równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy – podkreśla „Gato”, który z kibicami siatkówki w Polsce zamierza się oficjalnie pożegnać podczas sierpniowych mistrzostw Europy. 

 

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *