PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów zacznie przygotowania bez pięciu zawodników. Sparingi m.in z GKS-em Katowice i Jastrzębskim Węglem

Sezon przygotowawczy rozpoczęli także podopieczni Andrzeja Kowala. W zajęciach zabraknie piątki resoviaków, którzy mają obowiązki reprezentacyjne. Asseco Resovia ma w planach sparingi m.in z GKS-em Katowice i Jastrzębskim Węglem, a ostatnim sprawdzianem formy będzie udział w Międzynarodowym Turnieju w Krośnie (5-6.10).

Najpierw badania wydolnościowe, a od środy pierwsze zajęcia w hali. W podkarpackim klubie przez dłuższy czas zabraknie pięciu zawodników, którzy przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do wrześniowych mistrzostw świata: (Dawid Smith, Damian Schulz, Kawika Shoji, Luke Perry,Thibault Rossard).

W okresie przygotowawczym rzeszowianie będą sparowali z katowicką Gieksą, która w pobliskim ośrodku w Kielnarowej będzie miała swój obóz przygotowawczy. Mecz kontrolny odbędzie się w piątek, 31 sierpnia. Później czeka ich sparing z Cerradem Czarnymi Radom w Lubinie (20.09), zaś w ostatni weekend września w Rzeszowie zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Na tydzień przed startem ligi resoviacy wystąpią na Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna (5-6.10) , gdzie oprócz nich zagrają jeszcze dwie ekipy. Sezon zespół trenera Kowal rozpocznie wyjazdowym meczem 13 października w Zawierciu, a przed własną publicznością zainauguruje rozgrywki PlusLigi pojedynkiem z ONICO Warszawa w środę 17 października.

24 sierpnia ruszy sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii, które w porównaniu do ub. roku będą tańsze o 50 zł. Rezerwacja i sprzedaż karnetów na nowy sezon nie zmieni się w porównaniu do poprzednich lar. W pierwszym etapie, rezerwacji i zakupu karnetów będą mogli dokonywać kibice, którzy posiadają karnety na sezon 2017/2018. Rezerwacja rozpocznie się 24 sierpnia. Na zarezerwowanie i wykupienie karnetów będzie ponad trzy tygodnie; etap ten zakończy się 19 września.

 

Skład Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2018/2019:

Rozgrywający: Kawika Shoji, Rafael Redwitz,

Środkowi: Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Dawid Dryja, David Smith, Łukasz Perłowski,

Przyjmujący: Thibault Rossard,, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń,

Atakujący: Jakub Jarosz, Damian Schulz,

Libero: Mateusz Masłowski, Luke Perry.

Źródło: plusliga.pl
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *