PlusLiga: Asseco Resovia w niepełnym składzie trenuje już na Podpromiu. Znany jest sztab szkoleniowy Pasów

PlusLiga: Asseco Resovia w niepełnym składzie trenuje już na Podpromiu. Znany jest sztab szkoleniowy Pasów

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wakacyjnej przerwie stawili się w poniedziałek na pierwszym przedsezonowym treningu. W niepełnym składzie będą trenowali przez najbliższy czas, do powrotu kadrowiczów. Pierwsze spotkania sparingowe Pasów zostały zaplanowane na początek września.

 

Poniedziałek był pierwszym dniem treningu dla siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów, których w Hali Podpromie, w niepełnym składzie przywitał nowy trener, Włoch Roberto Serniotti wraz z nieco zmienionym sztabem szkoleniowym.

Asystentem szkoleniowca  będzie Lucio Oro, były brazylijski siatkarz, który wiele lat spędził w lidze włoskiej. Nowy trener przygotowania fizycznego, Sebastiano Chitolini, poprzedni sezon spędził w Chemiku Police a doświadczenie zbierał pracując z reprezentacją Włoch, Rosji, w wielu klubach ligi włoskiej i rosyjskiej.

Rolę statystyków pełnić będą Sergiusz Ruszel i Kamil Sołoducha, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Finlandii i dołączy do zespołu po zakończeniu Eurovolley Poland 2017. Niezmiennie za odpowiednią formę zawodników będzie odpowiadał duet fizjoterapeutów Jacek Rusin i Mateusz Przystaś.

 

Przygotowania rozpoczęło ośmiu siatkarzy (Jochen Schops, Jakub Jarosz,Dawid Dryja,Łukasz Perłowski,Marcin Możdżonek, Lukas Tichacek, Mateusz Masłowski, Paweł Rusek). Pozostali zawodnicy wypełniają obowiązki reprezentacyjne i przyjadą do Rzeszowa w zależności od wyników ekip na poszczególnych imprezach mistrzowskich. Są to: Bartłomiej Lemański, Aleksander Śliwka,Michał Kędzierski, Thibault Rossard, Dominik Depowski.

Najprawdopodobniej ważnego kontraktu nie wypełni  kanadyjski przyjmujący, John Gordon Perrin, który jest zainteresowany grą w lidze chińskiej. Klub odniósł się do zaistniałej sytuacji za pośrednictwem oficjalnego konta zespołu na portalu społecznościowym Twitter.

Perrin podpisał z nami kontrakt w kwietniu. Jest naszym zawodnikiem, w umowie nie ma klauzuli o możliwości wykupienia. Menadżer zawodnika poinformował nas o tym, że Perrin chce grać w innym klubie. Jednak oznaczałoby to podpisanie drugiej umowy a w takim przypadku będziemy wszczynać stosowne roszczenia prawne – podsumował Prezes  klubu ze stolicy Podkarpacia, Bartosz Górski.

Jednocześnie, klub wydał oświadczenie o oczekiwaniu na rozwój sprawy i poszukiwaniu alternatywnego rozwiązania, by zachować odpowiedni poziom sportowy drużyny.

Podjęliśmy  już działania na poziomie międzynarodowym.Wspiera nas wiele federacji i klubów w Europie.Więcej informacji wkrótce – skwitował na Twitterze Górski.

 

Plan spotkań przedsezonowych Asseco Resovii Rzeszów :

1 września – mecz sparingowy z Aluron Virtu Warta Zawiercie

14-16 września – Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta ,Miasta Krosna (Asseco Resovia Rzeszów, Gi Group Monza, Calzedonia Verona,UPCN San Juan)

19 września – sparing z UPCN San Juan w Leżajsku

22- 23 września – mecze kontrolne z VB Tours (Francja) połączone z prezentacją drużyny.

 

 

 

Źródło: inf.prasowa / assecoresovia.pl / rzeszow.wyborcza.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *