PlusLiga: Australijski atakujący w ekipie MKS-u Będzin

Nowy nabytek MKS-u Będzin  pochodzi z Australii i jest trzecim zawodnikiem tego kraju w barwach tego plusligowego zespołu ( po Harrisonie Peacocku i Nathanie Robertsie). Mierzący 200 cm wzrostu atakujący w poprzednim sezonie reprezentował barwy brązowego medalisty Bundesligi, obecnego klubu Stelio DeRocco i Rafała Murczkiewicza, United Volleys Rhein-Main.

 

L.A. Williams ma w swoim dorobku również tytuł mistrza Australii (z AIS), brąz mistrzostw Szwecji oraz puchar tego kraju (VC Linkopings), a także dwukrotne mistrzostwo Estonii i wicemistrzostwo ligi bałtyckiej (Selver Tallin). Jeden z sezonów Australijczyk spędził we Włoszech, gdzie na zapleczu Serie A grał dla Volley Corigliano. 

Atakujący MKS-u za sobą też występy w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczny Marka Lebedewa pokazał się z bardzo dobrej strony przede wszystkim w spotkaniach z Rosją i Iranem, w których zdobył razem 42 punkty. Łącznie, w sześciu meczach, zapunktował 81 razy (69 atakiem, 10 zagrywką i 2 blokiem).

 – Rozmawiałem z  kolegami z kadry  i o PlusLidze, o klubie. Obaj utwierdzili mnie w przekonaniu, że to dobry wybór, dobry kierunek, choć nie ukrywam, że gra w Polsce już od dawna była moim marzeniem – powiedział zawodnik. 

 

Źródło:  inf.prasowa / mksbedzin.pl

Fot. MKS Będzin

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *