PlusLiga: Australijski rozgrywający zagra w ekipie Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Beniaminek poprzedniego sezonu nie próżnuje i ogłasza drugi nowe nazwisko siatkarza. Tym razem jest nim rozgrywający, który obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Australii wraz z Markiem Lebedewem i Dominikiem Kwapisiewiczem w przedzień rozpoczęcia Siatkarskiej Ligi Narodów. Arash Dosanjh podpisał z klubem dwuletni kontrakt.

Mierzący 203 cm Arash urodził się 30 lipca 1996 roku w Manly, dzielnicy Sydney. Na początku swojej siatkarskiej drogi Arash podstaw siatkówki uczył się w Australijskim Instytucie Sportu. Stamtąd w bardzo młodym wieku wyruszył do Europy. Pierwszym przystankiem w wieku 18 lat był fiński klub Team Lakappaa. W Finlandii występował przez trzy sezony. I to właśnie na parkietach fińskiej ligi miał możliwość gry przeciwko libero Aluronu Virtu, Taichiro Kodze. Z północnej Europy obrał szwajcarski kierunek. W zeszłym sezonie występował w Chenois Genève VB, z którym uplasował się na czwartym miejscu.

Arash to młody, ambitny rozgrywający. Pomimo młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie, jako pierwszy rozgrywający – mówi Mark Lebedew. Jednak chce się rozwijać dlatego zdecydował się na zmianę ligi. Udowodnił w kadrze Australii, że może rywalizować ze starszymi od siebie rozgrywającymi. PlusLiga będzie dla niego sporą nauką, jak i szansą na podniesienie swoich umiejętności – kończy szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

Źródło: inf.prasowa / alurovirtu.pl
Fot. aluronvirtu

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *