PlusLiga: Bartosz Pietruczuk rozstaje się z LOTOS-em, Paweł Stysiał opuszcza MKS Będzin

PlusLiga: Bartosz Pietruczuk rozstaje się z LOTOS-em, Paweł Stysiał opuszcza MKS Będzin

Po prezentacji sylwetki nowego przyjmującego, Artura Szalpuka, przyszedł czas na rozstanie. W Gdańsku nie będzie już występował Bartosz Pietruczuk, z którym kontrakt nie został przedłużony. MKS Będzin opuszcza także libero, Paweł Stysiał.

 

Bartosz Pietruczuk musi poszukać innego klubu, bowiem wygasający z końcem miesiąca kontrakt z LOTOS-em nie został przedłużony.

Siatkarz ma za sobą pierwszy pełny sezon w PlusLidze. W elicie debiutował wprawdzie już wiosną 2013 roku, ale przez kolejne lata ogrywał się w Młodej Lidze i w pierwszoligowych klubach z Kęt i Szczecina. Przed rokiem został na stałe włączony do pierwszej drużyny LOTOSU Trefla. Wystąpił w 29 ligowych meczach, 15 z nich rozpoczynając w wyjściowym składzie. Zdobył w nich 83 punkty.

 

Dziękujemy Bartkowi za zaangażowanie w treningi i wszystkie występy w naszych barwach, nie tylko w ostatnim sezonie, ale także w kategoriach młodzieżowych. W minionych rozgrywkach dał się poznać jako solidny zawodnik, mogący stanowić wartościowe uzupełnienie niejednej drużyny. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze – powiedział Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla.


 

Po dwóch sezonach z drużyną MKS-u Będzin żegna się libero, Paweł Stysiał. Młody libero nie miał zbyt wiele okazji do  gry i tak komentuje swoją decyzję.

 

Ciężko było mi rywalizować z dużo bardziej doświadczonym i ogranym na parkietach PlusLigi Michałem, dlatego też zdecydowałem się na zmianę klubu, w którym będę miał możliwość regularnej gry. Myślę, że wkrótce znajdę nowego pracodawcę, gdyż propozycji na rynku transferowym nie brakuje. Kto wie, być może spotkamy się na boisku, po przeciwnych stronach siatki, w przyszłym sezonie. Odchodzę bogatszy o nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za piękne chwile.

 

Odchodzę bogatszy o nowe doświadczenia. Dziękuję wszystkim za piękne chwile – przekazał 20-letni libero.

źródło: inf.prasowa / lotostrefl.pl / mksbedzin.pl

fot.: M-volley

 

 

 

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *