PlusLiga: Belgijski przyjmujący pozostaje w Polsce. Kolejny sezon spędzi w barwach GKS-u Katowice

Przyjmujący reprezentacji Belgii, Tomas Rousseaux kolejny sezon nadal spędzi na plusligowych parkietach. Zobaczymy go tym razem w barwach GKS-u Katowice.

 

24-letni Belg w zakończonym niedawno sezonie był wyróżniającą się postacią Indykpolu AZS-u Olsztyn. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów w tym 27 zagrywką i 39 blokiem. Jego doskonała postawa przyczyniła się do zajęcia przez olsztyński zespół czwartego miejsca w sezonie 2017/18. Swoją karierę rozpoczynał w belgijskim Knack Roeselare, a przed przyjściem do Olsztyna reprezentował jeszcze barwy włoskiego Vero Volley Monza i niemieckiego VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa oraz jeden Puchar Belgii, a także wicemistrzostwo i Puchar Niemiec.

Tomas Rousseaux to także filar reprezentacji Belgii, z którą w 2017 roku podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce zajął czwarte miejsce.

– To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

 

Źródło: inf.prasowa / siatkowka.gkskatowice.eu
Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *