PlusLiga: Benjamin Toniutti zostaje w ZAKSIE na kolejny sezon

Rozgrywający mistrzów Polski, Benjamin Toniutti po raz kolejny przedłużył umowę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kapitan trójkolorowych podkreślał niejednokrotnie, że w Kędzierzynie czuje się bardzo dobrze i nie ma powodu zmieniać barw klubowych, mimo wielu innych atrakcyjnych ofert.

 

Francuski rozgrywający broni barw ZAKSY od 2015 roku. Z drużyną z Opolszczyzny zdobył dwa mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Obecnie na półmetku plusligowych zmagań ZAKSA znajduje się na 1. miejscu tabeli z bilansem zwycięstw 15-0. Klub z Kędzierzyna-Koźla poinformował, że Toniutti nadal będzie bronił barw ZAKSY w przyszłym sezonie.

– Podpisaliśmy przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok. Chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład. Wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie kontraktu z Toniuttim było priorytetowe – Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne – o finalizacji rozmów mówił prezes Sebastian Świderski.

Tak swoją decyzję skomentował kapitan mistrzów Polski:

– Bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE na kolejny sezon. Podjąłem taką decyzję przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze się tutaj czuję. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to jest ważne dla każdego zawodnika. Trener Gardini mówił o tym wielokrotnie. Nie bez znaczenia był też fakt, że mój dobry przyjaciel Sam Deroo ma ważny kontrakt na kolejny sezon, co pomogło mi w podjęciu ostatecznej decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu – zakończył zawodnik.

 

Źródło: zaksa.pl
Fot. M-volley.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *