PlusLiga: Brązowi medaliści PlusLigi też trenują. Kadrowicze dołączą do zespołu Jastrzębskiego Węgla w późniejszym okresie

PlusLiga: Brązowi medaliści PlusLigi  też trenują. Kadrowicze dołączą do  zespołu Jastrzębskiego Węgla w późniejszym okresie

Brązowi medaliści ubiegłego sezonu PlusLigi powrócili do pracy. Mimo, iż na pierwszym treningu spotkali  się w niepełnym składzie, szkoleniowiec jastrzębian, Mark Lebedew, z optymizmem patrzy w przyszłość.


 

Na pierwszym wspólnym treningu w poniedziałek, 7 sierpnia, skład brązowych medalistów poprzedniego sezonu PlusLigi był okrojony. Wzięło w nim udział dziewięciu zawodników: Wojciech Sobala, Jakub Turski, Grzegorz Kosok i Damian Boruch, Patryk Strzeżek oraz Marcin Ernstowicz. Pomocni w treningach na czas nieobecności kadrowiczów mają być młodzi siatkarze z Akademii Talentów. W środę do zespołu dołączy as jastrzębian, Salvador Hidalgo Oliva.


– Wreszcie mogę spotkać kolegów i przyjaciół, z którymi przez całe wakacje nie miałem praktycznie w ogóle kontaktu. Wiadomo, że po pewnym czasie będziemy zmęczeni treningami, bo teraz trzeba ciężko pracować, żeby mieć siły na cały sezon, ale nie mamy z tym problemu. Cieszymy się, że jesteśmy w końcu razem i możemy wspólnie zabrać się do pracy – mówi Patryk Strzeżek. Kapitan Jastrzębskiego Węgla powrócił do Polski po trwającej dziewięć tygodni wyprawie autostopem do Indii.

 

Reprezentanci swoich krajów zjawią się w klubie po zakończeniu kadrowych obowiązków, w zależności od wyników w poszczególnych rozgrywkach – Mistrzostwach Europy (Maciej Muzaj, Lukas Kampa, Kuba Popiwczak), mistrzostw Norceca (Jason DeRocco) oraz mistrzostw świata kadetów (Jakub Gdowski). Reprezentant Francji, Kevin Tillie, , który znalazł się w kadrze Trójkolorowych na rozpoczynający się w weekend Memoriał Wagnera,może jeszcze wziąć udział w Pucharze Wielkich Mistrzów (12-17 września w Japonii).

 

Szkoleniowiec Pomarańczowych, Mark Lebedew, z optymizmem patrzy w przyszłość.

 Mamy dobry zespół, potencjałem zbliżony do drużyny z poprzedniego sezonu. Uważam, że mamy wielką szansę, by znów bić się o medale. Mierzymy w półfinał, a jeśli tam się dostaniemy, możliwe jest wszystko – dodaje szkoleniowiec drużyny.

 

Z uwagi na niewiele zmian personalnych, siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają też  mniejszą ilość sparingów niż  przed ubiegłym sezonem.

W pewnych aspektach na pewno będziemy mocniejsi, ponieważ zawodnicy lepiej się znają i drużyna jest lepiej zgrana – mówi opiekun Pomarańczowych.

 

 

 

Harmonogram sparingów Jastrzębskiego Węgla w okresie przygotowawczym:

 

2 września – towarzyski mecz  z ONICO Warszawa w Kobyłce

15 – 17 września – turniej w Tourcing (Francja)

23–24 września – Memoriał im. Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie

 

 

 

Źródło: oprac.własne / jastrzebskiwegiel.pl

Fot. Jastrzebskiwegiel.pl

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *