PlusLiga: Bułgarski przyjmujący, Nikolay Penchev pozostaje w PGE Skrze Bełchatów

PlusLiga: Bułgarski przyjmujący, Nikolay Penchev pozostaje w PGE Skrze Bełchatów

Bułgarskiego przyjmującego nadal będzie można oglądać w PlusLidze. Nikolay Penchev przedłużył swoją umowę na kolejny rok z PGE Skrą Bełchatów.                     

Nikolay Penchev przedłużył umowę z PGE Skrą Bełchatów  o kolejny sezon. Bełchatowski klub jest szóstym w karierze bułgarskiego przyjmującego. Wcześniej  reprezentował barwy  Victorii Volley Płowdiw, Pirin Balkanstroj Razłog, Copra Elior Piacenza. Przygodę z PlusLigą rozpoczynał w  Effectorze Kielce, by potem przenieść się do Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył m. in. Mistrzostwo Polski i srebrny medal  Ligi Mistrzów.

Dwudziestoczteroletni reprezentant  kraju w minionym sezonie zdobył z PGE Skrą srebrny medal mistrzostw Polski i nadal  chce zdobywać kolejne trofea w żółto-czarnych barwach.

[img title=””]media/storage/images/9c71aee5bf.jpg[/img]

Postanowiłem zostać na kolejny rok, bo czuję się naprawdę dobrze w zespole i w Bełchatowie, mam tu dobrych kolegów z drużyny. Chciałbym wygrać mój drugi złoty medal, tym razem z PGE Skrą – komentuje decyzję o przedłużeniu kontraktu.

 

W zakończonym sezonie był podstawowym zawodnikiem drużyny. Na ligowych parkietach rozegrał 105 setów, w których zdobył 246 punktów (192 atakiem, 29 zagrywką, 25 blokiem). To o 90 „oczek” więcej niż w poprzednich rozgrywkach. Odebrał ponad pół tysiąca zagrywek (525) – najwięcej w zespole PGE Skry.

Coraz mniej niewiadomych w Bełchatowie. Penchev jest kolejnym zawodnikiem, po Srecko Lisinacu, Mariuszu Wlazłym, Robercie Milczarku, Karolu Kłosie i Marcinie Januszu, który przedłużył kontrakt z klubem. Po czterech sezonach w żółto-czarnych barwach z drużyną rozstał się podstawowy rozgrywający, Nicolas Uriarte.  Wicemistrzowe Polski wciąż pozostają z wolnym wakatem na stanowisku pierwszego selekcjonera.

 

Źródło:inf.prasowa / skra.pl

Fot. M-volley

(Nie ma ocen)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *